İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Komisyonlara CHP’li Üye ıstendi…

Antakya’ya Hizmet Vakfı Genel Kuruluna 3 Meclis üyesi seçimine bir meclis üyesi seçtirme girişiminde bulunan CHP’nin bu talebi kabul görmedi.
 
Oylamada AK Partili Mehmet Akgül, Süleyman üstün ve Rıfat Dönmezal AK Partili Meclis üyelerinin 21 evet oylarıyla vakıf genel kurulu üyeliğine seçildiler. Buna itiraz eden CHP grubu, Antakya’yı birlikte yönetme iddiasında bulunan bir yönetimin bu tür oluşumlarda daha esnek davranması gerektiğini söylediler.
 
Belediye Başkanı Lütfü Savaş, söz konusu 3 Meclis üyesinin grup kararıyla belirlendiğini bu çerçevede müdahale hakkı bulunmadığını öne sürdü. çukurova Belediyeler Birlik Meclisine ise yine AK Partili Suphi Bayır, Hasan Hocamoğlu, Münir Havaioğlu ve Hasan Horoz seçildiler.
 
BU KEZ KOMıSYONLARA CHP’Lı üYE ıSTENDı
 
Bu oylamadan sadece birkaç dakika sonra Belediye Başkanı Lütfü Savaş, sebze halinin şehir merkezinden taşınmasını ön gören çalışması başta olmak üzere, Küçük Sanayi Sitesi, Otogar, Uzun çarşı, öğrenci Servisleri ve Koruma Amaçlı ımar Planında yapılacak yeni düzenlemeler ile 15 metre genişliğinden daha az olan sokakların parke taş döşenmesi çalışmaları için oluşturulacak olan 3 kişilik komisyonlara, gayri resmi de olsa birer üyenin CHP’den olmasını istedi.
 
ıLAN VE REKLÂM üCRETLERıNDE ıNDıRıM YAPILACAK
 
Mayıs dönemi toplantısında yaşanan önemli bir gelişme ise Belediyenin ilan ve reklâm ücretlerinde indirime gidecek olması. Bu konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Lütfü Savaş, Belediyenin esnaftan alacaklı olduğunun altını çizerek, “Ancak alacaklarımızı tahsil edemiyoruz. Ekonomik kriz nedeniyle ücretler yüksek geliyor. Türkiye’de çok sayıdaki ilden daha yüksek bir ücret söz konusu. Alacağımızı tahsil konusunda sıkıntı yaşıyoruz. ücretleri indirmek suretiyle hem esnafın işini kolaylaştıracağız hem de alacağımızı tahsil edeceğiz” dedi. Söz konusu teklif Mecliste AKP ve CHP’lilerin oylarıyla kabul edildi ve görüşülmesi için Plan Bütçe Komisyonuna havale edildi.
 
TOPLANTIYA NAMAZ AYARI SAVAş’TAN VETO YEDı
 
Bir sonraki toplantının gün ve saati ise Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile AK Partili Meclis üyeleri arasında ihtilaf konusu oldu. önümüzdeki Cuma günü saat 14.00’da toplanmayı öneren Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a itiraz eden bazı AK Partili üyeler Cuma namazı nedeniyle saatin kaydırılmasını istediler. Bu talebi uygun görmeyen Savaş, “Kusura bakmayın saati değiştiremeyiz. Benim de saat 15.00’da bir başka programım var. Ona yetişmek zorundayım” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir