İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Konutlar sağlamlaşıyor…

Kandilli rasaşanesi Müdürü Prof. Dr. Mustafa Erdik geçtiğimiz Cuma günü ilimizde verdiği konferans öncesinde Vali M. Celalettin Lekesiz’i makamında ziyaret etti.
 
Vali Lekesiz’i ziyaretinde Boğaziçi üniversitesi Kandilli Rasaşanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünün 143 yıllık bir geçmişi olduğunu ve Osmanlı Devleti’nin en büyük bilimsel mirası olduğunu ifade eden Erdik, “Gerek yöneticilerimiz gerekse halkımız açısından günlük hayattaki diğer problemler, deprem gibi büyük bir gerçeği unutturmaktadır. özellikle 1999 depreminden sonra konu ile ilgili bilinç düzeyi artmıştır. Konut işinin endüstriyelleşmesiyle birlikte konut kalitesinde de ciddi bir artış olmuştur” dedi.
 
Vali Lekesiz, gerek halkımızın gerekse kurumların deprem konusunda bilinçli ve duyarlı olmalarının önemine vurgu yapmasının ardından; “Deprem sebebiyle büyük can ve mal kayıpları yaşamamıza rağmen bunları çok çabuk unutuyoruz. Tedbir alma konusunda da geç kalıyoruz. Her şey gibi kişi başına düşen milli gelir, iç göçün devam etmesi gibi daha birçok sebep, ülkemizin deprem riskini artırmaktadır. Ancak son yıllarda alınan tedbirlerle bu riskin azaltılması yoluna gidilmiştir” dedi. Vali Lekesiz, bu ziyaretin anısına Prof. Dr. Erdik’e ilimizde farklı inançların bir arada huzur ve barış içerisinde yaşamasını simgeleyen bir plaket verdi.
 
ıstanbulda Hatay günleri…

 
Geçtiğimiz ay sonunda Ankara’daki “Başkentte Hatay Günleri”nin başarılı geçmesini değerlendiren Vali M. Celalettin Lekesiz’in, benzer organizasyonun ıstanbul’da da düzenlenmesinden yana olduğu bildirildi.
 
Vali LEKESıZ’in bu konuda ön araştırma yaptığı ancak zaman yetersizliği nedeniyle 2010 yılı içinde böyle bir organizasyonun gerçekleşebilmesinin çok güç olduğu, 2011 yılı ilkbahar aylarının düşünülebileceği belirtiliyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir