İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Köprüler Kurulacak…

Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç, ”Gönül Köprüsü” projesi kapsamında Kayseri’ye gönderilen öğrenciler sayesinde gerçek köprüler kurulacağını ifade etti.
 
 
Tulmaç, ıl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde gerçekleştirilen uğurlama töreninde yaptığı konuşmada, Milli Eğitim Bakanlığı, Ticaret ve Turizm öğretim Genel Müdürlüğü işbirliğiyle, Turkcell sponsorluğunda 2008 yılından itibaren gerçekleştirilen Gönül Köprüsü Projesi kapsamında Kayseri’ye 160 öğrenciyi uğurladıklarını belirtti.
 
 
Projenin genç nesillerin ülkeyi daha yakından tanıması adına düzenlendiğini aktaran Tulmaç, çocuklar farklı illerde sevgi, arkadaşlık, paylaşma, yardımlaşma, birlik ve beraberlik duygularını daha da perçinleyerek, kalıcı gönül köprülerinin kurulmasını sağlamayı hedeflediklerini kaydetti.
 
Tulmaç, 9 Mayıs pazartesi gününden 13 Mayıs cuma gününe kadar sürecek olan geziye kentin tüm okullarından 7,8,9,10 ve 11’inci sınıflarda okuyan, maddi imkanı zayıf öğrencilere öncelik verdiklerini, 160 öğrenci, 12 öğretmen ve idareciden oluşan bir ekiple yola çıkacaklarını belirtti.
 
Uğurlama törenine katılan veliler ve öğrenciler arasında duygulu anlar yaşandı. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir