İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Köy Okullarına Destek…

Rektör Canda Köy okullarına destek vermeye devam ediyor. Sürdürdüğü köy okulları ziyaretlerinin yeni Durağı Keskincik ılköğretim Okulu oldu.
  
Rektör Canda okula girişi sırasında Altınözü Keskincik ılköğretim Okul Müdürü Meltem Horoz ve öğrenciler tarafından karşılandı.
 
Okul müdürü Meltem Horoz konuşmasında; “1100 öğrencisi olan okulumuzda çok zor şartlarla görev yapmaktayız Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. şerefettin Canda’ nın bu ziyaretinden çok memnun kaldık öğrencilerimizi sevindirmesi biz öğretmenleri gururlandırdı diyerek Rektör Canda’ ya teşekkür etti.
 
Rektör Canda gezilerini küçük köy okullarına yaptığını ve bu okullarda görev yapan öğretmenlerin birer kahraman olduğunu belirterek, Mustafa Kemal üniversitesi olarak misyonumuz Hatay’ın her yerinde olmaktır. Görüyorum ki Keskincik ılköğretim Okulundaki genç bayan müdürümüz ve öğretmenlerimiz heyecanla çalışmalarını sürdürüyorlar. Gezilerimin yararını çok görüyorum. öğretmenlerimize destek veriyoruz. çok zor koşullarda çalışıyorlar. Kendilerini kutluyorum. Her türlü yardıma hazırız.” dedi.
 
Rektör Canda köy okullarındaki bazı eksikliklerin tamamlanması ve okullara katkı sağlanması amacıyla Mustafa Kemal üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı ve ıdari Mali ışler Daire Başkanını görevlendirdi.
 
Rektör Canda, ziyaret sonunda öğrenciler ile sohbet etti. Canda ayrıca, öğrencilerin satranç öğrenmeleri için okula satranç takımı armağan etti.
 
Okul ziyaretinden sonra yeni açılacak olan Keskincik Sağlık ocağını ziyaret eden Rektör Canda,  Sağlık ocağında bulunan sağlık personeli ile sohbet etti.
 
Rektör Canda; Yeni açılacak olan sağlık ocağında hastalara hizmet verilebilmesi amacıyla gerekli malzemelerin tesbiti için Mustafa Kemal üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliği tarafından her türlü desteğin verileceğini ifade etti ve ziyaretinin sonunda sağlık ocağına bilgisayar hediye etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir