İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Köylüler Patlama Sesini Duymuş

Uçağın düşürüldüğü Suriye’nin Lazkiye kentine en yakın Türk köyü olan Denizgören köyü sakinleri, önce uçak sesi, ardından patlama sesi duyduklarını iddia etti 
 
 
 
AA
 
 
 
Hatay’ın güneybatısında Türk askeri uçağının düşürüldüğü Suriye’nin Lazkiye kentine en yakın Türk köyü olan Denizgören köyü sakinleri, önce uçak sesi, ardından patlama sesi duyduklarını iddia etti.
 
 
 
Yayladağı’na bağlı, Suriye sınırına çok yakın bir noktada yer alan Denizgören köyü sakinlerinden Mehmet Doğru, yaptığı açıklamada, Türkiye’den Suriye tarafına doğru giden bir uçağın sesini duyduğunu söyledi. 
 
 
 
Havanın sisli olması nedeniyle uçağı göremediğini belirten Doğru, “Sadece uçak sesi duydum. Sesin gelmesinden birkaç dakika sonra Suriye tarafından bomba ve patlama sesleri duydum” diye konuştu.
 
 
 
Olay anında tarlada çalıştığını ifade eden Ali Kekeç ise tarladan köye döndüğü sırada uçak sesi duyduğunu, hemen ardından 8-10 adet top sesi işittiğini iddia etti. 
 
 
 
Denizgören köyü muhtarı Sinan Doğru da “Cuma namazı sırasında uçak sesini duydum. Uçağın Lazkiye tarafına geçişinin ardından patlama sesleri geldi. Bu ses hafif bir patlama sesi değildi. Büyük bir patlama duydum. Anormal bir durum olduğunu hissettik ama köyde cep telefonları çekmediğinden, ev telefonu da olmadığından kimseye bilgi veremedik. Hemen ardından televizyondan uçak düştüğü haberini aldık” diye konuştu. 
 
 
 
Doğru, sabah denizde arama yapan gemileri gördüklerini kaydetti. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir