İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Köylüler toprağa verildi…

Hassa ilçesinde askerlerin terörist sanarak ateş etmeleri sonucu ölen Mustafa Fil ve Ali Dalmış’ın cenazeleri, otopsi sonrası götürüldüğü Hassa’da önce devlet hastanesine getirildi. Burada bir süre bekletilen iki cenaze, daha sonra evlerinin önüne götürüldü, yakınları helallik aldı, ardından Ulu Camii’ne götürüldü.

Cenaze namazına Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ali Lapanta, ıl Jandarma Komutanı Albay Vedat çolak, Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Hassa Kaymakamı Harun Başıbüyük, olaydan sağ kurtulan ıbrahim Yalçın, yakınları ve yaklaşık bin beş yüz vatandaş katıldı.

Hassa Müftüsü Ahmet Demir, cenaze namazını kıldırdı. Cenaze namazından sonra dua eden Akbez Merkez Camii imamı ıbrahim Ertuğrul da: “Yurdumuzu bölmek isteyen teröristlere karşı Mehmetçiğimiz mücadele veriyor. Onlar bizim gözbebeğimiz. Böyle yanlışlıklar bazen oluyor. Görünmez bir kaza, bunların eceli böyleymiş. Biz düşmanlarımızı sevindirmeyeceğiz.” dedi. Ardından cenazeler omuzlara alınarak cenaze aracına taşındı. Vali Lekesiz, Tuğgeneral Ali Lapanta, Albay Vedat çolak, Emniyet Müdür Ragıp Kılıç da tabutları kısa süreli taşıdı. Cenazeler, şehir Mezarlığı’ndaki aile mezarlıklarında gözyaşları arasında toprağa verildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir