İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kriz varsa çare de var…

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) önderliğinde işveren, esnaf ve işçi örgütlerinin başlattığı, ”Kriz Varsa çare de Var” kampanyasının olumlu etkilerinin ortaya çıkmaya başladığı, satışların yüzde 20 oranında arttığı bildirildi. TOBB Yönetim Kurulu üyesi ve Antakya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Mehmet Ali Kuseyri, yaptığı açıklamada, tüm dünyayı etkileyen ekonomik kriz ve buna bağlı olarak vatandaşların alış veriş yapmaktan kaçınmaları nedeniyle esnafın kötü günler geçirdiğini söyledi.
 
Krizin etkilerini azaltmak, üretimi artırarak, olumsuz süreçten bir an önce kurtulmak için mücadele ettiklerini ifade eden Kuseyri, bu kapsamda başlattıkları ”Kriz Varsa çare de Var” kampanyanın olumlu etkilerinin alınmaya başladığını kaydetti. ”Kriz var” sözüyle vatandaşların paralarını saklama yoluna gittiklerini vurgulayan Kuseyri, bu durumun başta esnaf olmak üzere tüm kesimleri olumsuz etkilediğini belirtti.
 
Yaşanan krizden en az zararla çıkmak ve kötü gidişi çabuk atlatmak için herkese büyük sorumluluk düştüğünün altını çizen Kuseyri, ”ABD’de başlayan ve tüm dünyayı olumsuz etkileyen kriz nedeniyle vatandaşlarımız harcamalarına kısıtlama getirdi. Kriz sözünün söylenmesiyle birlikte piyasada bir durgunluk yaşanmaya başladı. Bu kötü gidişi durdurmak ve krizden kısa sürede çıkmak için mayıs ayında kampanyayı başlattık.
 
Bu kampanya sayesinde paralarını saklama yolunu tercih eden vatandaşlarımıza krizden çıkışın el ele vererek yapılacak mücadeleyle atlatabileceğini anlatmaya çalıştık. Verdiğimiz güven sayesinde, kampanyadan olumlu yanıt aldık ve şu an satışlar yüzde 20 oranında arttı” dedi. Türkiye genelinde uygulanan kampanya kapsamında birçok markanın çeşitli indirimler yaptığını ifade eden Kuseyri, hükümetin de aldığı bir takım tedbirlerle kendilerine destek verdiğini kaydetti.
 
Kampanyanın etkisiyle yükselen satışların daha da artacağına inandıklarını ifade eden Kuseyri, ”Krizden ancak harcama yaparak çıkılabilir, bu konuda vatandaşlara da büyük görev düşüyor. Bu birliktelik ile krizin etkilerinin kısa sürede yok edileceğini inanıyoruz” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir