İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kubilay’ı rahmet ve minnetle anıyoruz…

Devrim şehidi Kubilay ‘ın katledilişinin  79 ncu yılı nedeniyle çağdaş Yaşamı destekleme derneği Antakya şubesi Başkanı Nabi ınal aşağıdaki mesajı yayınlamıştır :  
“Devrim şehidi Kubilay bundan 79 yıl önce çağdaşlığa, Atatürk ilke ve devrimlerine  karşı olan ve bunun sonucu olarakta ülkeyi  çağın gerisine  götürme isterisi içine giren,  insanlıktan nasibini almamış  bir grup meczup tarafından katledilmişti.  
“23  Aralık 1930”,Genç Türkiye Cumhuriyeti ve onun  yılmaz savunucuları için  acı, acı olduğu kadar da irtica heveslilerinin  iğrenç yüzlerini görme ve öğrenip ders alma günü olarak  belleklerimizde yerini almıştır.  
  Aradan 79 yıl geçti. Bugünde; 79 yıl öncesindeki gibi o iğrenç  günün  özlemi içinde kıvranan, ülkeyi çağın gerisine götürebilmek, Ulus ve üniter devlet yapımızın  temeline dinamit koymak  için  pusuda bekleyen  iç ve dış  mihraklar, güç birliği yapma çabasındalar.  
Bundan 79 yıl önce canını  ortaya koyarak şeriat özlemcilerine  dur diyen  ve böylece “AYDINLANMA MEşALESıNıN” söndürülmesine izin vermeyen Kubilay, eminiz ki  kabrinde  yatarken  bu meşalenin  sonsuza dek yanmaya devam ettirilip ettirilemeyeceği sorusuna yanıt beklemektedir. Bunun yanıtı ise net ve kesindir: “AYDINLANMA MEşALESı” sonsuza dek yanacaktır.  
 
Devrim şehidi Kubilay’ ın katledilişinin  79 ncu yılında, irtica tehlikesinin yöntem  değiştirerek daha yoğun ve etkin bir biçimde  devam etmekte  olduğunu, şer güçlerin devletin içine  kadar sızdıklarını görerek,  Atatürk ilke ve devrimlerine  gönül verenlerin  uykudan uyanmalarını, aksi halde Mustafa Kemal Atatürk’ün, devrim şehidi  Kubilay’ların, bekçi şevki ve Hasan’ların  uykudan uyanmayanları “GAFLET, DALALET ve  HATTA HIYANET” içinde olmakla suçlayacağını hatırlatarak, devrim şehidi  Kubilay’ı  rahmet ve minnetle anıyor, Laik Cumhuriyetin, Kemalist ilkeler, tekil ve  Ulus devlet yapımız içinde sonsuza dek var olmaya devam edeceğine olan inancımızı yineleyerek devrim şehidimize nur içinde yat diyoruz.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.