İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kültürel dokuyu korumalıyız…

Kültürel Mirasın Korunması ve Restorasyon çalışmalarını altyapısını ve ınsan Kaynaklarını oluşturmak ve planlama toplantısı yapıldı. Valilik brifing salonundaki toplantıya Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Vali Yardımcısı A. Muhittin Varol, ilgili daire müdürleri ve özel ıdare Kudeb personeli katıldı.
Toplantıda konuşma yapan Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, tarihi ve doğal güzelliklere sahip kentte kültür mirasının korunması için insan kaynaklarının en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.
Restorasyon çalışmalarında yanlış bir çivi çakılmaması için çaba gösterdiklerini ifade eden Vali Lekesiz, “Kültür markalı kent yolculuğunda insan kaynaklarını en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Bu konuda oluşturacağımız görevliler öncelikle kentin kültürel mirası ve tarihi dokusu hakkında bir araştırma yapacak. Biz de bu konuda belediyemizle birlikte büroları oluşturup artık düğmeye basacağız” dedi.
SAVAş: VALıLıK DESTEğıYLE KUDEB’ı KURMAK ıSTıYORUZ
Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş yaptığı konuşmada, “Antakya’da belediyecilik anlayışıyla Antakya’nın tarihi ve kültürel dokusunu korumak istiyoruz” dedi.“Valiliğin desteğiyle Kudeb’ i kurmak istiyoruz” diyen Başkan Savaş, “Bununla ilgili arkadaşlarımızı oluşturduk. Bu yeni aldığımız arkadaşlarımızla Kudeb dışında ARGE oluşturup Avrupa Birliği fonundan Antakya’ya ne aktarabiliriz, bunun çalışmasını yapacağız” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir