İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kuran:”ıddialar haksızlıktır”…

Atatürkçü Düşünce Derneği Hatay şube Başkanı Yardımcı Doç. Dr Kezban Kuran, ADD genel Başkanı Tansel çölaşan’ın Antakya’da konuşmanın ardından ortaya atılan iddiaların haksızlık olduğunu dile getirdi.
 
BASIN öNEMLı BıR YERE, ETKıYE SAHıP
 
Başkan Kuran, ‘Halkın aydınlanması, bilgilendirilmesi ve kültürlenmesinde basın önemli bir yere ve etkiye sahiptir’ diyerek, “Basın bu işi ne kadar iyi ve doğru yaparsa, halk da o kadar doğru bilgilenir. Bu nedenle gazetecilerin, kaynaklarını doğru araştırması, haberlerini doğru vermesi gerekir. Doğru olmayan bilgi, serseri kurşun gibi nereyi vuracağını bilmez ve hedef şaşırır. Ve bu şaşkın hedef günlerce kamuoyunu meşgul eder. Bulanık suda balık avlamaya kalkanlara da fırsat verilmiş olur. Bu nedenle basının halkı bilgilendirme konusunda çok önemli işlevi ve sorumluluğu vardır. Bu bağlamda verilen eksik ve yanlış bilgiler nedeniyle günlerdir sayın genel başkanımız Tansel çölaşan ile ilgili gazetelerde haksız yazılar yazılmakta ve yorumlar yapılmaktadır.” dedi.
 
 
çöLAşAN’IN KONUşMALARI SAPTIRILDI
Atatürkçü Düşünce Derneği Hatay şube Başkanı Yardımcı Doç. Dr Kezban Kuran, çölaşan’ın konuşmalarının saptırıldığını belirterek, “Bilindiği üzere, 18 Eylül Cumartesi günü Atatürkçü Düşünce Derneğinin Doğu Akdeniz toplantısı, şubemizin ev sahipliğinde Hatay’da yapılmıştır. Aynı gün saat 14.00’de Genel başkanımız Sayın Tansel çölaşan ve Atatürkçü Düşünce Derneği yüksek Disiplin Kurulu Başkanı ve Yarsav eski Başkanı Sayın ömer Faruk Eminağaoğlu ve Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi Feşi Karaduman’ın katıldığı “Türkiye Nereye Gidiyor” adlı bir panel sunulmuştur.
 
Panel, ilimizde olumlu etkiler bırakmış, panel katılımcıları, yandaş medya üzerinden topluma giydirilmek istenen gömleğe karşı, gerçek düşünceleri ortaya koyarak toplumu aydınlatma yönünde önemli bir görevi yerine getirmişlerdir. Ancak, genel başkanımızın panelde yaptığı konuşma saptırılarak kamuoyu yanlış yönlendirilmek istenmiştir. Sayın Tansel çölaşan panelde yaptığı konuşmada, ‘Evet’ oyu kullanan vatandaşları “bilinçli oy kullanıp kullanmayanlar” olarak ikiye ayırmış, devamında ise  “O oylar bilinçli ise ne ala… Bilinçli olmayan ve neye oy verdiğini bilmeden oy kullananlar bana göre gaflet ve delalet içindedirler.” demiştir. Bilinçsiz olarak “Evet” kullananların ise kısa sürede aydınlatılması gereğini vurgulamıştır. Ancak bu görüş eksik verilerek bazı gazetelerde sanki evet oyu veren herkesi gaflet ve dalalet içinde gösteriyormuş gibi ele alınmış, günlerdir konu hemen hemen herkesin gündemini oluşturmuştur. Türkçemizde “Gaflet” sözcüğü dalgınlık, dikkatsizlik, boş bulunma, ihtiyatsızlık, vurdumduymazlık anlamına gelmektedir. “ Dalalet”  sözcüğü ise doğru yoldan ayrılmak anlamına gelmektedir. Buradan da anlaşılacağı gibi genel başkanımız bilinçsiz “Evet” oyu kullananları uyarmış, onların bu yanlıştan dönmelerini istemiştir.” görüşünü dile getirdi.
 
ADD YIPRATILMAK ıSTENıYOR
 
Başkan Kuran, asıl amacın ADD’yi yıpratmak olduğunu ifade ederek, “Niçin evet ya da hayır oyu verdiklerinin bilincinde olanlar bu değerlendirmeden rahatsızlık duymamaktadır. Referandum süresince bütün etik değerleri bir tarafa atıp, “Hayır” oyu kullananları bertaraf olmakla tehdit edenlere karşı bu sözde demokratların neden ses çıkarmadıklarını merak ediyoruz. “Hayır” oyu kullananları darbecilikle suçlayanların akıllarına milli irade hiç gelmedi mi? üstelik hayır diyenleri darbeci ilan eden zihniyete ses çıkarmayanların, evet diyenler ile ilgili yapılan değerlendirmeleri saptırarak eleştirme hakkının olmadığını düşünüyoruz. Sayın genel başkanımıza yönelik bu göstermelik tepkilerin asıl amacının, Atatürkçü Düşünce Derneğini yıpratmak olduğunu çok iyi bilmekteyiz.
 
Hatay Atatürkçü Düşünce Derneği şubesi olarak referandum süresince sorumluluğumuz gereği halkımızı yeni anayasa değişikliği konusunda bilgilendirdik. Hiç kimse bizden, Atatürk düşmanlarına ve onun eserlerine saldırmayı kendine görev edinmişlere karşı sessiz kalacağımızı beklemesin. Bundan böyle sorumluluğumuz gereği mücadelemizi daha da yükselterek sürdüreceğiz. Gaflet, dalalet ve ülkesine karşı ihanet içerisinde bulunanlara önemle duyurulur.” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir