İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kurtulmuş Habertürk’ e konuştu…

Numan Kurtulmuş,  1 Ekim 2009 Perşembe Saat 17.00’de Habertürk TV’ de Balçiçek Pamir’in konuğu oldu.
 

Saadet Partisi Lideri Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, 1 Ekim 2009 Perşembe Saat 17.00’de Habertürk TV’ de Balçiçek Pamir’in hazırlayıp sunduğu “Söz Sende” programında Türkiye’nin gündeminde yer alan konularla ilgili ve Türk siyasetinin geleceğine dair önemli açıklamalar yaptı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş “Demokratik Açılım”ın içinin doldurulması için önce etnik ayrımcılığın ortadan kaldırılması gerektiğini, bunun ilk adımı olarak da okullarda okutulan “Andımız” ın bir an evvel kaldırılması gerektiğini söyledi. Balçiçek Pamir’in “Peki bunu kaldırmak başka türlü bir ayrımcılığa yol açmaz mı?” sorusunu da şöyle yanıtladı:

“Bu, Ankara, ıstanbul, ızmir gibi illerde sorun yaratmayabilir. Ama ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ Güneydoğu illerinde çok incitici olabiliyor. ınsanların etnik kimliklerinden dolayı farklı hissetmelerine son vermeye okullardan başlanması gerekir. Büyük insanlardan farklı olarak küçük çocukların bu tür durumlardan etkilenmeleri daha derin olabiliyor.”

Bugün gazetelerde yer alan Avrupa Konseyi ınsan Hakları Komiseri Hammerberg’ in yayınladığı azınlık raporunda da aynı ifadeyi kullandığı haberlerini değerlendiren Prof. Kurtulmuş “Bunu Amerika, Avrupa istedi diye değil gerekli olduğu için yapacağız. Kimse merak etmesin. Türkiye kendi sorunlarının üstesinden gelebilecek kadar güçlü ve dirayetli bir ülkedir. Ne yapacağımızı onlardan öğrenecek değiliz” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir