İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kurtulmuş; “Yazıklar olsun!…”

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş “Ak Parti’nin, daha önceki iktidarlarında dış konjonktür desteği etkili olmuştur.” Dedi.
 
Kamuoyuna duyuru niteliğinde yaptığı yazılı açıklamada ; “şimdi de yeni bir seçimin arefesinde “Ermenistan Açılımı”, “IMF anlaşması” gibi tavizlerle dış konjonktürün desteğini alarak iktidarını kurtarma peşindedir.” ıfadesinde bulundu.
 
“Ancak AK Parti kendi iktidarını kurtarmaya çalışırken, Türkiye’ nin geleceğini tehlikeye sokmaktadır”  diyen Kurtulmuş açıklamasında şu ifadelere yer verdi.
“ Kafkas politikası başta olmak üzere geri dönüşü olmayan tarihi hatalara imza atmaktadır. Bütün samimi uyarılarımıza ve milletimizin bu konudaki hassasiyetine rağmen bu protokolün imzalanması karşısında söyleyebileceğimiz tek şey artık şudur: “Yazıklar olsun!”
Bir kez daha çağrıda bulunuyorum; Gidilen yol yanlıştır. AK Parti Hükümeti’ nin “sıfır problem” adı altında izlediği tavizkar tutum sadece dış politikamızı zaafiyet içine sokmakla kalmamakta, Türkiye’ nin saygınlığına da gölge düşürmektedir. Türkiye bu bölgenin Amiral gemisidir. Türkiye bu misyona uygun, muktedir ve saygın bir dış politika izlemek zorundadır…”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir