İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kuşkular Devam Ediyor…

Başkent’te Hatay’ı tanıtım günlerinde gelir-gider ayrıntılarını açıklamayan organizasyon Başkanı M. ıhsan Aydeğer’e para ödeyen firma ve esnaflar, hesap vermekten kaçınmasına tepki gösterdiler.
 
Toplanan paranın akibeti konusunda yaptığı açıklamayla kurulacak Vakıf için 56 bin lira para kaldığını açıklamasının ardından, gelir ve gideri ayrıntılı olarak açıklama çağrısını yanıtsız bırakan M. ıhsan Aydeğer’e firma temsilcileriyle esnaflar, ‘Hesap vermekten niye kaçıyorsun?’ eleştirisini yönelttiler.
 
Yerel basında haberlerin çıkmasından sonra harcanan paranın miktarını merak ettiklerini kaydeden firma sahipleri, “Her standa 7500 lira para verildi. Nitekim toplanan para trilyonlarla, yani milyonlarla ifade ediliyor. Kala kala sadece 56 bin lira mı kaldı? gelir ve gider neden ayrı ayrı açıklanmıyor? Bu detaylar açıklanmadıkça şaibe ve kuşkular devam edecektir” görüşünü yinelediler.
 
Bu işin peşini bırakmayacaklarını ve sürekli gündeme getireceklerini kaydeden para ödeyen firma temsilcileriyle esnaflar, “şimdi biz enayi yerine konulma huzursuzluğunu yaşıyoruz. Hatay’ın tanıtımı için para verdik, ama tanıtımdan çok paranın karanlık yerlere gittiği endişe ve kuşkusu var.  Sayın Aydeğer sessiz kaldıkça, suçlu olma sıfatını taşımaya devam edecektir. çıksın, gelir ve giderleri ayrıntılarıyla, faturalarıyla açıklasın. Gerçekten 56 bin lira kalmışsa bir diyeceğimiz olmayacak. Ama gelir ve gideri açıklamadıkça, hesap vermekten kaçındıkça suçlu muamelesi göreceğini hatırlatmak isteriz.” serzenişinde bulundular.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir