İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kutlanan ılk ve Tek Çocuk Bayramı…

CHP Hatay Milletvekili Fuat çay, bugün yöneteni ve yönetileni ile herkese düşen görevin, 23 Nisan’ın felsefesine sahip çıkmak olduğunu bildirdi.
 
çay, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı” dolayısıyla yayınladığı mesajda, Atatürk’ün önderliğinde, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran, Türk devriminin gerçekleştirilmesinde yaşamsal rol üstlenen TBMM’nin, ulusal egemenliğin vücut bulduğu, demokratik rejimin temel kurumu olduğuna dikkati çekti.
 
çağdaşlaşma sürecinde, Atatürk’ün öncülüğünde atılan tüm adımların, Türk ulusunun ortak istencini yansıttığını vurgulayan çay, şöyle devam etti: “23 Nisan; özgürlüğümüzün, bağımsızlığımızın, ulusal hakimiyetimizin sembolü olduğu gibi aynı zamanda dünyadaki birçok ülke çocuklarının katılımıyla kutlanan ilk ve tek çocuk bayramıdır.
 
TBMM’nin açıldığı günü bayram olarak çocuklara armağan etmesi yüce önder Atatürk’ün çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir. Bugün yöneteni ve yönetileni ile herkese düşen görev, 23 Nisan’ın felsefesine sahip çıkmaktır. Hem bugün hem de yarın, TBMM, Atatürk’ün yüce kişiliğine ve devrimlerine layık olduğunu kanıtlamak zorundadır. Bize düşen görev de Türkiye’nin Cumhuriyet’e inanan kuşakların ve kurumların çabalarıyla aydınlık yarınlara ulaşmasını sağlamaktır.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir