İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri…

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde ıl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu ve beraberindeki heyet Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a nezaket ziyaretinde bulundu. ıl Müftüsü Sinanoğlu ziyarette yaptığı konuşmada 14-20 Nisan tarihleri arasında “Kutlu Doğum Haftası” münasebetiyle çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini, bu vesileyle sayın Başkanımıza nezaket ziyaretinde bulunarak etkinliklere davet ettiklerini belitti.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Savaş kurum olarak etkinliklere her türlü desteği sağladıklarını, kermes için eski belediye binasını tahsis ettiklerini, ayrıca belediye Tasavvuf Müziği Korosu’nun konser düzenleyeceğini belirtti.
 
Başkan Savaş, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı. Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in bütün insanlık için örnek bir şahsiyet olduğunu belirterek, Müslümanlar olarak, peygamberlerin sonuncusu, doğruluk ve ahlak timsali, peygamberimiz Hz. Muhammed’i doğru anlamanın büyük önem taşıdığını söyledi.
 
Başkan Savaş mesajında, “Bu hafta, özünde güzel ahlak, doğruluk, barış ve sevgi olan, bütün insanların mutluluğunu esas alan ıslam’ın evrensel ve çağlar üstü mesajını bize ulaştıran Peygamberimiz Hz. Muhammed’in doğumunu idrak ediyoruz. Peygamberimiz, bütün insanlığa kucak açarak, doğruluk ve güzel ahlakın en iyi örneğini kendi hayatıyla göstermiştir. Sadece Müslümanlar için değil, bütün dünya insanları için örnek bir şahsiyet olan Peygamberimiz Hz. Muhammed’i daha iyi tanıdıkça ve anladıkça, mesajının mahiyeti de daha güçlü bir şekilde dünyamızda karşılık bulacaktır.
 
Dünyanın birçok yerinde savaşın, terörün ve nefretin egemen olduğu, insanların hak, adalet ve barış içinde yaşama özlemlerinin had safhaya çıktığı günümüzde, O’nu doğru anlamak büyük önem taşımaktadır. ınanıyorum ki, O’nu doğru anladığımız ve mesajlarını uyguladığımız zaman, bütün dünyada ve insanlık âleminde huzur ve barış egemen olacak, gelecek nesillere mutlu ve güzel bir dünya bırakılmış olacaktır.
 
               Bu duygu ve düşüncelerle, Kutlu Doğum Haftası’nı kutluyor, tüm dünyada; hakkın, adaletin, doğruluğun ve güzel ahlakın hâkim olmasını Yüce Allah’tan diliyorum” dedi. Belediye Tasavvuf Korosu Konser VerecekAntakya Belediyesi’nden yapılan açıklamada, şef Mahmut Bulgurcu yönetimindeki Belediye Tasavvuf Müziği Korosu’nun “Kutlu Doğum Haftası” etkinlikleri çerçevesinde 19 Nisan 2010 Pazartesi günü saat 20.30’de ıl Kültür Merkezi’nde halka açık ve ücretsiz konser vereceği ifade edildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir