İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kutsal Emanetler Sergisi…

Antakya Belediyesi öncülüğünde Hatay DıMDER (Diyanet Mensupları Eğitim-Yardımlaşma Derneği) bir ilke imza attı.
 
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
 
Antakya Belediyesi’nin katkılarıyla 18-27 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde Hatay genelinde ilçe, belde, köy, semt pazarları, açık cezaevi, özel Nurettin Zengi Anadolu ve Fen Lisesi, MKü kampusü olmak üzere 30 ayrı noktada “Kutsal Emanetler” halka açık olarak sergilenme imkânı buldu.
 
 
 
 
Yaklaşık 6 bin kişinin ziyaret ettiği sergide, ziyaretçilere kitap, cd ve dergi hediye edilirken aynı zamanda hacı hurması, lokum ve gül suyu da ikram edildi. Kutsal Emanetler sergisinde peygamber efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.S.) sakal-ı şerifi, ayak izi, kılıçları, Hz. Osman efendimizin okurken şehit edildiği Kur’an-ı Kerim, Hz. Fatma annemizin duağı, Hümeze Suresi’nin deriye yazılmış orijinal süresi ve benzeri sureler 9 gün boyunca sergilendi. Gezici ekip, Altınözü ılçesi, Ovakent, Serinyol, şenköy, Altınkaya, Narlıca Beldeleri ile Hüseyinli, çökek, özengili, çubuklu, Sofular, Dağdüzü, Y.Okçular, Açıkdere, Akçurun, Tanışma, Madenboyu, Bitiren, Bozhöyük, üzümdalı, Kazancık ve Tahtaköprü köylerini ziyaret etti. Sergide sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.S.) 40’a yakın hatıralarını yansıtan eserler sergilendi.Gezici ekip sayesinde kutsal emanetleri görme imkânı bulan vatandaşlar, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş ve DıMDER yöneticilerine teşekkür ettikler.
 
 
 
 
Diyanet Mensupları Eğitim-Yardımlaşma Derneği (DıMDER) Başkanı Haşim Alkan ve dernek yönetim kurulu üyeleri, “Kutsal Emanetler” sergisinin 30 ayrı noktada vatandaşlarla buluşturulması, yaklaşık 6 bin kişinin bu maneviyat duygularını yaşamasından dolayı araç ve ekipman gibi her türlü desteği sağlayan Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a teşekkür ettiler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir