İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Lekesiz Engellileri Kabul etti…

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, aileleriyle 30 milyonu bulan engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak için gerekli önlemleri aldıklarını söyledi.
Lekesiz, ”3 Aralık Dünya Engelliler Günü” nedeniyle Sosyal Hizmetler çocuk Esirgeme Kurumu (SHçEK) ile Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon Merkezi (ZıREM) ile bazı özel engelli okullarının yönetici ve öğrencilerini kabulünde yaptığı konuşmada, engellilerin yaşamdan zevk almaları için herkesin çaba göstermesi gerektiğini kaydetti.

 

Gelişmekte olan ülkelerde engelli sayısının yüzde 13, gelişmiş ülkelerde de yüzde 10 olduğunu ifade eden Lekesiz, şöyle devam etti: ”ülkemizde 8,5 milyon engelli olduğu biliniyor. Aileleriyle 30 milyonu bulan engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak için gerekli önlemleri alıyoruz. Bu konuda özellikle kentimizde sivil topum kuruluşlarının sosyal sorumluluk kapsamında araç-gereç, ilaç ve tedavi konusunda hayli desteğini görmekteyiz. ZıREM, çocukları Koruma Derneği gibi gönüllü kuruluşlar devletin yükünü almaktadırlar.

 

Engellilere, sağlık, eğitim, ulaşım gibi konularda olanaklar içinde devlet destek vermektedir. Engelli çocukların ailelerine, bu konuda eğitim veren öğretmenlere sabır diliyorum.” SHçEK ıl Müdür Yardımcısı Sabahattin Büyüktelli, her zaman desteğini gördükleri Vali Lekesiz’e teşekkür etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir