İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Lekesiz “Tek Sorumlu Benim”…

Antakya-ıskenderun karayolu üzerindeki refuj taşlarının değiştirilmelerine ilişkin Vali Lekesiz açıklık getirdi:
 
 
Tek sorumlu benim!…
Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, Antakya-ıskenderun karayolu üzerindeki refuj  taşlarının değiştirilmesine yönelik eleştirilere açıklık getirdi.
Kamu Kurum ve kuruluşların müdürleriyle, sivil toplum örgütleri başkanlarının Ottoman oteldeki kahvaltılı toplantıda konuya ilişkin eleştirilere açıklık getiren Vali Celalettin Lekesiz, ‘Burada yapılan refuj taşı değişikliğinin tek sorumlusu benim. Ben Vali olarak, Antakya’ya girişin güzelleştirilmesi için bu değişikliği istedim. Burada çeşitli spekülasyonlar yapılıyor, vurgun iddiaları gündeme getiriliyor. Burada amacımız Antakya’nın girişini en güzel bir şekilde yapmaktır. Söylenen tüm eleştiriler ve spekülasyonlar yersizdir’ dedi.
 
Sökülen refuj taşlarının Karayollarının depolarında bulunduğunu kaydeden Vali Lekesiz, ‘ıstenilmesi halinde bu taşlar köylere, beldelere verebiliriz. Yapılan eleştiriler yersizdir. Antakya’nın girişine bakılacak olursa, bana göre çirkindir. Hele hele her beldenin sorumluluk bölgesinde birbiriyle alakasız ağaçların dikilmesi, temizliğinin yapılmaması, Antakya’ya yakışmıyor. Güzelleşme adına yapılan bu hizmetin altında bir şeyler aramak, başka yere çekmek son derece yanlıştır. Bundan sonra Antakya’ya yakışır bir giriş yolu yapılmasını sağlayacağız. Her belde belediye başkanı kendi sorumluluk bölgesinden sorumludur. Eğer belediye başkanları gerekli titizliği göstermezler, çevre kanuna muhalefetten kendi şahıslarına ceza kestireceğiz. Hem temizliğinden sorumlu olacaklar, hemde yola uyum sağlayacak ağaçlar dikecekler. Ekilen çimenlerinde biçimini üstlenecekler.
Bunun için yapılan çalışmalardan dolayı bir sorumlu aranıyorsa, o da benim. Tek sorumlu benim. Ben Antakya girişini güzelleştirme adına bu değişikliklerin yapılmasını istedim’ açıklamasında bulundu.
Sorumlu Belde Belediye Başkanlarını uyaran Vali Lekesiz, koyacakları kurallara uymayanların ve sorumluluklarını yerine getirmeyen Belediye Başkanlarının şahıslarına kesinlikle para cezası kesileceğini de açıklamasında özellikle dile getirdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir