İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Lekesiz TTKD’yi Kabul Etti

Vali M. Celalettin Lekesiz, Türkiye Tabiatını Koruma Derneği Hatay şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah öğünç ve Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti.
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Kabulden dolay Vali Lekesiz’e teşekkür eden Başkan öğünç, genel merkezi Ankara’da olan Türkiye Tabiatını Koruma Derneği’nin, doğa ve çevre konularında çalışan Türkiye’de kurulan ilk dernek olduğunu ifade ederek, Hatay şubesi’nin amacı ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi.
 
 
 
öğünç, derneğin çalışmaları kapsamında; Hatay dağ ceylanlarının koruma altına alınması, gözlem yeri hazırlanması ve yönlendirme tabelaları konulması, ceylanların ihtiyacını karşılayacak su yalağı yapılması, dağ ceylanlarının korunmasına yönelik olarak yörede bulunan vatandaşlara ve çocuklara yönelik eğitimler verilmesi gibi faaliyetlerin bulunduğunu ifade ederek, “Ziyaret amacımız da Size bu çalışmalarımız hakkında bilgi vermektir. Devletimizin ilgili birimleri ile işbirliği içinde çalışmalarımıza devam ediyoruz.”dedi.
 
 
 
Vali Lekesiz de, ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek, “Doğal dengenin daha da iyiye gitmesi için gösterdiğiniz çabadan dolayı teşekkür ederim.
 
 
 
 Dağ ceylanlarının korunmasına yönelik yaptığınız çalışmalardan dolayı da ayrıca teşekkür ederim. Dağ ceylanlarını biz de önemsiyoruz. Doğal dengenin çok önemli bir paydaşı olan dağ ceylanlarını ilimizin turizm değerleri açısından da önemli buluyoruz. 
 
 
 
ılgili arkadaşlarımız bu konuda çalışmalar yürütüyor. Sizin yaptığınız takviye çalışmalarla da, önemli bir turizm değeri olarak ilimizde ve bölgemizde yer alacak güzel bir zenginlik.”diye konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir