İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Lekesiz’den ıade-i Ziyaret

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, yönetime yeni seçilen ve daha önce kendisini ziyaret eden Hatay Sanayici ışadamları Derneği Başkanı Gülay Gül ve yönetim kurulunu ziyaret etti. 
 
 
 
AA
 
 
 
Lekesiz, ziyarette yaptığı konuşmada, yeni yönetimin hem Hatay’a hem de iş dünyasına yeni bir soluk getireceğine inandığını, HASıAD’in kentte güçlü bir iş dünyası oluşması için somut adımlar attığını belirtti. 
 
 
 
HASıAD’ın iş dünyasındaki başarılarının yanında kültür mirası olarak kabul edilen eski Antakya evlerine sahip çıkma konusunda da önemli çalışmalar yürüttüğüne dikkati çeken Lekesiz, bu kutlu mirasın geleceğe taşınması konusunda herkesin üzerine düşeni yapmaya çalışması gerektiğini ifade etti. 
 
 
 
Lekesiz, tüm gelişmiş toplumların binlerce yıllık tarihlerine sahip çıkarak geleceğe aktarma gayreti içerisinde olduğunu belirterek, kültür mirasına sahip çıkma konunda örnek bir çalışma yürüten HASıAD yönetimini tebrik ettiğini söyledi. 
 
 
 
HASıAD Başkanı Gülay Gül ise, bölge ve il ekonomisine canlılık kazandırma konusundaki sorumluluğun farkında olduklarını bu konuda atılacak her türlü adımı desteklemeye çalıştıklarını kaydetti. 
 
 
 
Komşu ülke Suriye’de yaşanan karışıklığın kent ekonomisini çok olumsuz etkilediğini belirten Gül, bu olumsuzluğu en asgari seviyeye çekmek amacıyla yeni pazarla keşfetmek gerektiğini, bu doğrultuda da Lübnan’a ticari amaçlı bir gezi düzenlediklerini söyledi. 
 
 
 
Gül, Lübnan’la ticari ilişkilerin daha da gelişmesi için Mersin Limanı’nda başlatılan RO-RO seferlerinin Hatay’da da başlatılması ve karşılıklı uçak seferlerinin başlaması konusunda girişimlerde bulunduklarının altını çizdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir