İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Lekesizden Sp’ye Ziyaret…

Saadet Partisi ıl Teşkilatını ziyaret eden Vali Mehmet Celalettin LEKESıZ, Saadet Partili yöneticilerle sohbet etti. Saadet Partisi Hatay ıl Başkanı Necmettin çALIşKAN ve yönetim kurulu üyelerinin bina girişinde karşıladığı ve daha sonra Necmettin çALIşKAN’  ın hoş geldiniz konuşmasının ardından, yaklaşık yarım saat süren sohbette Vali LEKESıZ, henüz Hatay’ı tanıma aşamasında olduğunu belirterek, “şuan gözlemliyorum hiç kimseye veya hiçbir kuruluşa iyi veya kötü anlamda eleştiri yapmam. Ancak gözlemlerim bittiği ve bir şeyler hakkında fikir sahibi olduğum zaman Kamu kuruluşları yöneticileri ile bir toplantı yaparım, bulunduğumuz konum ve şartlar içerisinde en iyi çalışma prensiplerini bildiririm ve takipçisi olurum.” dedi.Vali LEKESıZ konuşmasının devamında, “Bir ilin valisi o ilin memurundan daha önce işe gelmeli ve daha geç evine gitmelidir. çünkü Valilik memurluk değildir.  Bir Valinin sabah 8 de mesaimi yapacağım akşam 5 olunca da evime gideceğim diye bir düşüncesi olamaz. Vali Antakya çarşısındaki esnafın sıkıntılarını bilecek,  aynı zamanda Hassa’nın herhangi bir yerleşim yerindeki insanların sıkıntılarını bilecek, Amanos dağlarındaki köylülerin sıkıntılarını bilecek kısacası Vali Hatay’ın her yerini tanıyıp sıkıntıların ve bu sorunların hepsini çözmek için uğraşacak.
 
Vali M. Celalettin LEKESıZ, “Benim halkın gözündeki ışığı görmeye ihtiyacım var, aynı şekilde halkında benim gözümdeki ışığı görmeye ihtiyacı var. ışte bu şekilde birbirimizden beslenip sevgi, saygı ve dayanışma içerisinde memleketimizdeki sorunları en aza indirmek için gerekli çözümleri hep beraber bulmaya çalışacağız. çünkü idarecilerin sorunları tespit etmesi çok zordur. Sorunları gerçek anlamda ancak vatandaşlar görebilir. Bende zaman buldukça  vatandaşın arasında olacağım. Esnafımızı ziyaret edip resmi kuruluşlarla ilgili bilgi alacağım. çünkü o kurumlarla ilgili en doğru bilgiyi vatandaştan alabiliriz.
 
Vali Celalettin LEKESıZ, bu güne kadar HATAY’ da hiç uygulanmamış bir bayram törenini uygulamaya hazırlanıyor diyerek şöyle devam etti  “Dini Bayramlar idarecilerle halkın buluştuğu, kucaklaştığı, birbirini hissettiği çok özel günlerdir. Peki biz bayramı; orduevinde kutlamaya kalksak veya öğretmenevinde, vatandaş ne kadar katılım sağlayacak? Bürokrasinin idare kısmındaki herkes katılım sağlar ama vatandaşımız rahat edemez, rahat etmediği bir yere de gelmez. Bu yüzden bu Ramazan Bayramını Büyük Antakya Parkının girişinde bütün Hatay’ lı vatandaşlarımızla beraber kutlayacağız.”  Daha önce görev yaptığı yerlerde aynı uygulamayı yaptığını belirten LEKESıZ, ilk zamanlar ufak tefek sorunların çıkabileceğini bunların zamanla aşılıp idarecilerin ve halkın birlik ve dayanışma içerisinde içtenlikle kutlayacağı bayramlar geçireceklerini ifade etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir