İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Limana Yatırım şart…

Liman-iş Sendikası ıskenderun şube Başkanı Eşem Uslu, ıskenderun Limanı’nın ışlerliğini Koruyabilmesi ve Kazancını Artırabilmesi ıçin Teknolojik Yatırımın şart Olduğunu Söyledi.
 
Liman-ış Sendikası ıskenderun şube Başkanı Eşem Uslu, ıskenderun Limanı’nın işlerliğini koruyabilmesi ve kazancını artırabilmesi için teknolojik yatırımın şart olduğunu söyledi. Eşem Uslu, CıHAN’a yaptığı açıklamada, çocuğunun doğduğu zaman alınan vinçlerin bugün hala kullanılmaya çalışıldığına dikkat çekti. Uslu, “Benim çocuğum doğduğunda bu vinçler vardı.
 
şimdi çocuğum 30 yaşında ve öğretmenlik yapıyor. Biz yine aynı vinçlerle iş yapmaya çalışıyoruz. üstelik bu vinçlerin fabrikaları dahi kapanmış. Biz de limanın çalışmasını istiyoruz. Ama yatırım yapılması şart. özelleştirilecek düşüncesi içerisinde yatırım da yapılmıyor.” diye konuştu.Türkiye’nin en önemli beş limanından birinin ıskenderun Limanı olduğunu belirten Uslu, ıskenderun’da bir süre önce konteynır limanı ile ilgili çalışmaların olduğuna da dikkat çekerek, “ıskenderun Limanı konteynır yükü açısından çok müsait. Her şey bir vincin ucunda, bir süre önce bununla ilgili bir çalışma vardı. Ne olduğunu anlamadık. Askıya alındı. Hayata geçirilmesi durumunda liman hareketlilik kazanacak ve kazancı artacak.” dedi.
 
Uslu, “Konteynır terminalinin hizmete girmesi ile bölgedeki bütün insanlar gelip burada çalışacak. Antakya’daki sanayici ve işadamları Mersin Limanı’na gidip iş yapıyor. Neden bu kadar yol gidecekler, ıskenderun Limanı’ndan da işler yatırım yapılınca yürür. Bizler sendika olarak yardım ederiz.” şeklinde konuştu.  

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir