İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

M.K.Ü Emin Adımlarla ılerliyor…

Mustafa Kemal üniversitesi 2009–2010 eğitim-öğretim yılına 28 Eylül’ de yaklaşık 24.000 öğrenciyle başlayacak.
 Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. şerefettin CANDA “üniversitemiz son 3 yılda inanılmaz bir hızla büyümeye başladı, gerek öğrenci sayısındaki artış gerekse eğitim kalitesi olsun büyük gelişmeler yaşandı. Hatay’ın her karış toprağına adeta eğitim ağı ördük. Göreve geldiğimiz günden beri bütün Hatay tek bir kampüstür ilkesinden yola çıktık. Amacımız açtığımız ve açacağımız bütün okullarımızda yüksek bir eğitim performansı göstererek Hatay’ın, üniversitemizin prestijini yükselterek adını duyurmaktır.
 Hatay ilindeki bütün ilçe ve beldeler Mustafa Kemal üniversitesi’ nin çalışma ve kampus alanını oluşturmuştur. Bütün ilçelerde meslek yüksekokulları açtık, öğrenci sayısını 13.000 den 24.000’ lere çıkardık. Tabi biz bununla yetinmeyeceğiz hedefimiz öğrenci sayımızı 30.000 nin üstüne çıkarmak. Türkiye genç nüfusa sahip bir ülke, bu genç nüfusun kendilerine, ailelerine ve ülkelerine faydalı birer birey olmaları için iyi bir eğitim almaları, vizyon sahibi olmaları gerekmektedir. Amacımız mümkün olduğunca çok sayıda genci eğitmek ülke olarak ancak bu şekilde ilerleyebilir, uluslararası alanda söz sahibi olabiliriz. Bir başka açıdan baktığımızda öğrenci sayımızdaki artış Hatay ve ilçeleri için büyük önem taşımaktadır. çünkü üniversitemize kayıt yaptıran öğrenciler ülkemizin farklı illerinden Hatay’ a 2 ile 6 yıl gibi  bir süre eğitim görmek amacı ile gelmektedir. Bu da hataya kalıcı yerli turist gelmesi demektir. Bir düşünün bir sabah uyanıyorsunuz 24.000 nüfuslu Mustafa Kemal üniversiteliler. örneğin fırıncı ne yapacak günlük ekmek üretimini en az 24.000 arttıracak.Bu bütün iş kolları için geçerli taşıma, sağlık, gıda gibi bütün sektörleri hareketlendirecektir. Bir öğrencinin aylık ortalama 300,00 TL harcadığını düşünürsek 720.000.00 TL gibi ciddi bir paranın her ay Hatay’ın ekonomisine kazandırılması demektir. 
Biz Mustafa Kemal üniversitesi olarak sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Bizim sorumluluklarımız, geleceğimiz olan gençlerimize kaliteli eğitim vermek, gelişmelerine katkı sağlamak, ülkemize bilim adamları yetiştirmek ve bunun yanında içinde bulunduğumuz toplumun sorunlarına çözüm bulmaktır. Sonuç olarak ülkemiz, şehrimiz ve gençlerimiz için var gücümüzle çalışıyor ve çalışmaya devam edeceğiz “diye belirtti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir