İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Maddi Hasar Büyük…

ıki gün boyunca devam eden aşırı yağış başta Asi nehri olmak üzere diğer akarsuların tavan yapmasına neden oldu. Asi nehri kent merkezinden başlayarak, kırsal alanları da içine alarak taştı. Kent merkezinden geçen bir diğer akarsu alan Altın çay’ da yağışlardan nasibini aldı. Aşırı yağış sonrası su debisi yükselen Altın çay, Gündüz caddesini ve civar yerleşim birimlerini sular altında bıraktı. Daha önce yapılan istinat duvarı çalışmaları nedeniyle felaket ucuz atlatıldı ama maddi hasar yine de büyük.

 

 

Asi’ ye kıyısı olan beldelerde zarar büyük…

Cuma günü gece yarısından sonra başlayan ve giderek şiddetini artıran yağış sabah saatlerinde sele dönüştü. Asi Nehri taştı. Asi Nehrinin taşması sonucu civar yerleşim birimleri sular altında kaldı. Samandağ’a bağlı çok sayıda yerleşim birimi Asi nehrinin taşması sonucu zarar gördü. Ekili alanlar sular altında kalırken, çok sayıda ağaç kökünden sökülerek Asi nehrinin azgın sularına gömüldü. Merkeze bağlı çekmece Beldesinde de ağır hasara neden olan aşırı yağış, bazı istinat duvarlarının yıkılmasına ve bodrum katlarda su baskınlarına neden oldu.

 

 

öZENıR: VATANDAşLARA YARDIMCI OLMAYA çALIşIYORUZ…

çekmece Beldesi Belediye Başkanı Cafer özenir sabah erken saatlerinde Beldede incelemeler de bulundu. özenir yaptığı açıklamada, çekmece Beldesinde özellikle Uğur Mumcu caddesinde yer alan çok sayıda işyeri ve evi su bastığını söyledi. Beldenin diğer kesimlerinde de bazı yolların çöktüğünü ve altyapının zarar gördüğünü belirten özenir, belediye ekiplerinin yoğun bir çalışma temposu içinde vatandaşlara yardımcı olmaya çalıştığını sözlerine ekledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.