İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mahallemizde baz istasyonu istemiyoruz

Antakya’da her geçen gün baz istasyonu sayıları artmaya devam ederken vatandaşlarında baz istasyonları ile ilgili sıkıntılar ve şikayetleri artarak devam ediyor.
 
Antakya’da Saraykent mahallesi 30. sokakta kurulan baz istasyonuna karşı vatandaşlar imza topladı.
 
Antakya’da Saraykent mahallesi 30. sokakta kurulan baz istasyonuna karşı 28, 29, 30 ve 31. sokakta oturan vatandaşlar 120 imza toplayarak baz istasyonunun kaldırılmasını istediler.
 
Antakya Gazeteciler Cemiyeti’ne gelen Saraykent mahallesinde oturan Mustafa Durdu 28, 29, 30 ve 31. sokakta oturan vatandaşlar arasında 120 imza toplayarak baz istasyonunun kaldırılmasını istediklerini belirterek, “ımzalı dilekçeleri Hatay Valiliğine verdik, onlarda dilekçemizi çevre ve Orman Müdürlüğüne sevk etti. Dilekçeleri oraya vereceğiz. Mahallemizde bir evin terasına baz istasyonu kurulmuştur. çevreye yaydığı elektromanyetik dalgalarla dikat dağınıklığı ve halsizlik yaptığı bilimsel olarak kanıtlanan baz istasyonunun balkon, teras ve bahçe gibi yerlere kurulmamalı. Baz istasyonu kurulacaksa il mülki amirinden izin alınması suretiyle kurulmalıdır. Ayrıca belediyeden de izin alınması gerekir. Mahalle sakinleri olarak mağduriyetimizin giderilmesi için kurulan baz istasyonunun sökülmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir