İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mahkumlara Yılbaşı Hediyesi…

Hükümlü ve tutuklular, yılbaşı dolayısıyla 3 Ocaktan itibaren açık görüş yapacak. Adalet Bakanı Sadullah Ergin tarafından Cumhuriyet Başsavcılıklarına gönderilen genelgeye göre, Adana E Tipi, Ankara 1 ve 2 Nolu L Tipi, Alanya L Tipi, Antalya E ve L Tipi, Aydın E Tipi, Bursa E Tipi, çorum L Tipi, Denizli D Tipi, Diyarbakır E Tipi, Gaziantep E Tipi, Hatay E Tipi, ızmir Buca Kapalı, Maltepe 1, 2 ve 3 Nolu L Tipi, Mersin E Tipi, Muğla E Tipi, Metris 1 ve 2 Nolu T Tipi, Nazilli E Tipi, ümraniye E ve T Tipi, Silivri 3, 4, 5, 6, 7 ve 8 Nolu L Tipi kapalı ceza infaz kurumlarındaki hükümlü ve tutuklular, 3-4-5-6-7-8-9 Ocak günlerinde 7 gün boyunca açık görüşten yararlandırılacak. Diğer bütün ağır ceza merkezi ve müdürü bulunan bağlı ceza infaz kurumlarında kalan hükümlü ve tutuklulara 3-4-5-6-7 Ocakta 5 gün açık görüş yaptırılacak.
Müdürü bulunmayan bağlı ceza infaz kurumlarında kalan hükümlü ve tutuklular ise 3-4-5 Ocakta 3 gün açık görüşten yararlanacak. Sayıları ve konumları değerlendirilmek suretiyle adli suçlardan hükümlü ve tutuklular ile örgütlü suçlardan hükümlü ve tutuklu bulunanlar için ayrı gruplar oluşturulup, her grubun görüş günleri ve saatleri Cumhuriyet Başsavcılıkları ile cezaevi idareleri tarafından tespit edilecek.
 Hükümlü ve tutuklular, belgelendirilmek suretiyle anne, baba, eş ve çocuklarının yanı sıra torun, büyük anne, büyük baba ve kardeşleriyle de görüştürülecek. Açık görüşten, kınama cezası dışında disiplin cezası alan ve cezaları kaldırılmayan hükümlü ve tutuklular yararlandırılmayacak.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir