İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Marka kent çalışmaları

     Eski Antakya olarak tabir edilen bölgede bulunan Kurtuluş Caddesi, restore edilen tarihi binaları ile dikkat çekmeye başladı.
 
     Geçmiş yıllarda Anıtlar Yüksek Kurulunun çivi dahi çaktırmadığı Eski Antakya evleri, bugün ise hak ettikleri görünüme kavuşmaya başladı. özellikle “Marka Kent” çalışmaları kapsamında revize edilecek olan Kurtuluş Caddesi tam bir cazibe merkezi haline geldi. Birçok tarihi bina restaurant olarak restore edilerek, hizmet vermeye başladı.
 
 Kurtuluş caddesi turizme açılmalı…
 
     Vatandaşlar, Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün kontrolünde revize edilen Kurtuluş Caddesi’nin yeni görünümünden memnun olduklarını dile getirerek, “Eskiden tarihi binaların neredeyse tamamı oturulamayacak konumda idi.
 
    çoğu zaman binanın üzerimize çökmesinden korkardık. Bugün birçok bina bakmaya doyulamayacak kadar güzel bir konumda. Tek temennimiz tüm tarihi binaların restore edilmesi ve Kurtuluş Caddesi’nin turizme açılmasıdır” ifadelerini kullandılar.
 
    Vatandaşlar, Kurtuluş Caddesi’nin trafiğine de çözüm üretilmesi durumunda, eski dönemleri aratmayacak konuma geleceğini söylediler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir