İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Marka Sürecinde Hizmet Alımı…

Marka kent toplantısı Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz başkanlığında yapıldı.Valilik brifing salonundaki toplantıya Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, MKü Rektörü Prof. Dr. şerefettin Canda, Kültür ve Turizm Müdürü Nizamettin Duran ile sivil toplum örgütleri temsilcileri katıldı.
 
Toplantıda konuşma yapan Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, turizmin, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de son 20 yıldır hızla gelişen, yarattığı katma değer ve istihdam açısından giderek büyüyen çok önemli bir sektör olduğunu söyledi.
 
850 milyar dolarlık dünya turizm geliri göz önüne alındığında ve Türkiye’de ise 2008 yılında ülkemizin net turizm gelirlerinin geçen yıla oranla % 20,9 artarak 15.227 milyon dolardan 18.404 milyon dolara çıkmış olması turizmin dünya ve Türkiye için ne kadar önemli olduğunu gösterdiğini ifade eden Vali Lekesiz, ”ülkemiz sahip olduğu kültürel, doğal ve tarihi zenginlikler bakımından özellikle de rekabet içinde bulunduğu Akdeniz çanağında bulunan ülkelerle karşılaştırıldığında turizm açısından dünyadaki önder ülkelerden biri olduğu açıkça görülmektedir. ülkemizin turizm potansiyelini daha verimli kullanabilmesi, turizmin ekonomiye olan katkısını daha üst seviyelere çıkarabilmesi, yerel, bölgesel ve ulusal kalkınmayı gerçekleştirmeye en fazla katkıda bulunabilmesi, istihdamındaki payının daha da artırılmasını sağlamak üzere ılimiz, belirlenen Marka kentler projesi kapsamında alınmıştır” dedi.
 
Vali Lekesiz, ıki yıldan beri süren markalaşma ile ilgili muhtelif birimlerin bir takım çalışmalar yaptığını gördüklerini belirterek, ”Marka kent programının açıklanmasından beri kaydettiğimiz somut bir şey yok. Bunu açıkça itiraf ediyorum. Bugünkü toplantıda bundan sonra ne yapacağımıza karar vereceğiz. Ayrıca hizmet satın alma yoluna giderek çalışmalarımıza devam edeceğiz. Böylelikle işimiz daha da kolaylaşacak” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir