İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Meclis Yeni bir anayasa yapmalıdır…

Saadet Lideri Prof. Dr. Numan Kurtulmuş TBMM’nin 23’üncü dönem 4’üncü yasama yılı başlangıcı dolayısıyla yayınladığı yazılı mesajda;  
 
“SAADET SORUNLU DEğıL SORUMLU MUHALEFET ANLAYIşINA SAHıPTıR” DıYEN KURTULMUş;
 
Kurtulmuş; TBMM’ Yı bekleyen en önemli görevin millet iradesini esas alan, insan hak ve özgürlüklerine saygılı, demokratik ve katılımcı bir anayasa yapmak olduğunu hatırlatarak; “Saadet Partisi; sorunlu değil sorumlu muhalefet anlayışına sahiptir. Bu anlayışın gereği olarak milletin hayrına olacak her adımı desteklemeye,  yanlışlara ise bütün gücüyle dur demeye devam edecektir.”
 
Kurtulmuş yaptığı açıklamada şu değerlendirmeyi yaptı: “Türkiye Büyük millet Meclisi milletimizin bağımsızlık konusundaki sarsılmaz iradesinin yansıması, millet egemenliğinin yegâne tecelligahıdır. Dini, dili, ırkı, bölgesi ne olursa olsun her vatandaşın ortak paydası, ortak teminatıdır.
 
TBMM yeni dönem çalışmalarında bu ruha uygun asalet içerisinde hareket etmeli ve milletimizin beklentilerine cevap verecek yasal ve sosyal adımları atmalıdır. ıçeride ve dışarıda tarihi gelişmelerin yaşandığı bir dönemde milletimizin artık kısır kavgalara, gereksiz tartışmalara tahammülü kalmamıştır.
 
Vaat değil somut icraat istemektedir. Başta Hükümet ve TBMM’de grubu bulunan siyasi partiler olmak üzere hepimiz milletimizin bu beklentilerine uygun bir bilinç ve sorumlulukla hareket etmek zorundayız.
 
Bu noktada TBMM’nin önündeki en önemli görev, millet iradesini esas alan, insan hak ve özgürlüklerine saygılı, demokratik ve katılımcı bir Anayasa yapmak, ülkemizi millet tarafından denetlenebilir, şeffaf bir siyasal yapıya kavuşturmaktır.özde vatandaş – sözde vatandaş ayrımının olmadığı, herkesin kendini eşit ve özgür hissettiği,  bir büyük gönüllü birlikteliği kurmaktır.
 
Saadet Partisi; sorunlu değil sorumlu muhalefet anlayışına sahiptir. Ve bu anlayışın gereği olarak milletin hayrına olacak her adımı desteklemeye,  yanlışlara ise bütün gücüyle dur demeye devam edecektir.  TBMM’nin yeni dönem çalışmalarının milletimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir