İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Meclisle güzelleşen Antakya…

Antakya Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısını Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Başkanlığı’ nda gerçekleştirirken, Uzun çarşı ile bağlantısı olan bütün sokak ve caddelerin tabelalarına “Uzun çarşı” girişinin yazılacağının kararlaştırıldığını bildirdi. Uzun çarşı tabelaları estetiğe uygun olacak.
 
Antakya Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısını Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Başkanlığında gerçekleştirdi. Savaş, meclis salonunda yapılan toplantıda, Belediye meclisinin bir önceki toplantıda almış olduğu karara göre, Uzun çarşı ile bağlantısı olan bütün sokak ve caddelerin tabelalarına “Uzun çarşı” girişinin yazılacağının kararlaştırıldığını bildirdi.
 
Toplantıda, Adlandırma Komisyonu’na havale edilen cadde ve sokakların kendi asıl adları ile beraber “Uzun çarşı” girişi adının tabelada bildirilmesi, konusu komisyon tarafından karara bağlandı. Komisyonun almış olduğu karara göre, uzun çarşı ile bağlantısı olan sokak ve caddelerin girişlerine kendi asıl isimlerini korumak koşulu ile alt tarafına asıl isimlerinden daha küçük bir punto ile “Uzun çarşı Girişi” yazılabilecek. Ayrıca komisyon kararına göre tabelaların estetiğe ve mimari yapıya ters düşmeksizin yazılmasının da görüntü açısından daha güzel olacağı kanaatine varıldı. Mecliste ayrıca, imar tadil teklifleri görüşüldü.

Antakya Belediye Meclisinin Lütfü Savaş Başkanlığı’ nda gerçekleştirilen oturumunda, kent içindeki tüm otobüs durakları ve reklâm panolarının, dokuya uygun olarak değiştirilmesine karar verildi. Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, oturumda yaptığı konuşmada Antakya içinde her şeyin çok dağınık olduğunu söyledi, marka kent konusunda iddiası içinde bu dağınıklı gidermek için kolları sıvadıklarını ifade etti.

Dağınık Antakya görüntülerine son…

Antakya geneline dokuya uygun 75’i klasik 50’si krom nikel olmak üzere 125 adet yeni otobüs durağı, 200 adet billboard reklam panosu ve değişik rakamlarda dijital panolar yerleştirileceğini ifade eden Başkan Savaş, dağınık konumdaki Antakya görüntüsüne son verecek uygulama için yap işlet devret modelinde şeffaf bir ihale yapacaklarını söyledi.

Bu uygulama için ıstanbul ve Ankara’da uzmanlarla görüştüklerini, örneklerini gördüklerini belirten Başkan Savaş, ihale sürecinin ardından Antakya’ya hem kalite geleceğini hem de belediyenin kar edeceğini bildirdi. Meclisin dünkü oturumunda ayrıca gündem maddeleri görüşülüp kara bağlandı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir