İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Meleklerimiz Eurocup’ta

Homend Antakya Belediyespor Bayan Basketbol Takımı bir ilki daha gerçekleştirmenin gururu ile Euro Cup’ta şehrimizi ve ülkemizi temsil edecek.
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Müjdeli haber Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’tan geldi. Başkan Savaş, geçtiğimiz sezon ilk 8’e girme başarısını elde eden ve Play-Off oynamaya hak kazanan Homend Antakya Belediyespor’un bu sezon Türkiye Kadınlar Basketbol 1.Ligi’nin yanı sıra Kadınlar Euro Cup’ta şehrimizi ve ülkemizi temsil edeceğini belirtti.
 
 
 
Türkiye Bayanlar Basketbol 1. Liginde aldığı başarılı sonuçlar ile kentimize ayrı bir coşku katan ve 7’den 70’e herkesin gönlünde taht kurmayı başaran bayan basketbol takımımız, yeni sezonda hem 1. Lig’de hem de Euro Cup karşılaşmalarında mücadele verecek.
 
 
 
ılk defa katılacağımız Avrupa kupalarındaki hedefin ilk turu geçmek olduğunu kaydeden Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, “Kurulduğu tarihten 7 ay sonra bayan basketbol takımımız 1. Lig’e yükselme başarısı gösterdi. 1. Lig’de Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray, Botaş’ı Antakya’ya getirme imkânına sahip olduk. şehrimizdeki basketbol sevgisi ve bu coşkumuz Türkiye Kupası’nın Antakya’da düzenlenmesine vesile oldu. şimdi yine bir ilki gerçekleştirmenin ve şehrimizde basketbolseverlere Avrupa takımlarını izlettirecek olmanın gururunu yaşıyoruz. Homend Antakya Belediyespor Kadın Basketbol Takımımız, bu sezon Avrupa kupalarında mücadele edecek. ılk kez mücadele edeceğimiz Avrupa Kupaları’nda hedefimiz gurupta üst tura yükseltmektir.” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir