İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Memur ve emekli ikramiye istiyor…

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) Hatay ıl Temsilcisi Metin Yılmaz, memur ve emekliler tam 19 bayramdır ikramiyelerin yolunu gözlediklerini ileri sürdü. Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, 2001′ de TBMM’ ye sunulan kanun teklifiyle memurlar ile memur, BAğ-KUR ve işçi emeklilerine dini bayramlarda olmak üzere yılda iki ikramiye verilmesinin öngörüldüğünü anımsattı.
Yasa teklifinin o tarihten itibaren tam 19 bayramdır komisyonda beklediğini ileri süren Yılmaz, teklifi TBMM’ ye sunan milletvekillerinin birçoğunun halen mecliste olduğuna, aralarında bakanlık görevi üstlenenlerin de bulunduğunu belirtti. Ekonomik krizin etkileri de düşünüldüğünde memurlara ve tüm emeklilere yılda iki maaş, aylık tutarında ikramiye verilmesinin daha da önem kazandığını savunan Yılmaz, şunları kaydetti: ”Memurlar ve emekliler artık bayramlar yaklaştığında kara kara düşünüyorlar. Normalde ay sonunu getirmekte zorlanan memur ve emekliler, misafirlerini ağırlayacakları, ikramda bulunacakları, çocuklarına, torunlarına hediye alacakları, bir nebze mutlu olacakları bayramlardan ürker hale geldi.
Memur ve emekliler tam 19 bayramdır bu ikramiyelerin yolu gözlemektedir. Hiç olmazsa bu dönemlere yönelik ikramiyelerle memur ve emekliler rahatlatılmalıdır. özel sektör de bile bayram ikramiyesi, harçlığı adıyla bu uygulamanın örnekleri var. Devlet de bu örneklerden hareketle maaş ve aylıklarını ödediği kesime bayram ikramiyesi vermeli ve tüm işverenlere bu konuda teşvik edici olmalıdır.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir