İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Memurlara Müjdeli Haber…

BASK Hatay ıl Temsilcisi Metin Yılmaz, “Her geçen gün çalışmalarımıza bir yenisini ekliyoruz dedi. Yılmaz, “Bask Hatay ıl Temsilciliği olarak kamu emekçilerinin problemlerini yetkiliyiz diyen siyasi ve ideolojik sendikalar tarafından toplu görüşmelerde bile dile getirilmeyen konuları her fırsatı değerlendirip, çözüm amaçlı çalışmalarımızla dile getirerek problemlerin çözülmesine katkı sağlıyoruz dedi.
 
 
Yılmaz, konuşmasına şöyle devam etti: “Sağlık Bakanımızın Antakya’ mızı ziyaretini de bir fırsat bilerek sorunlarımızın çözümü için teklifte bulunduk Sağlık Bakanımız Prof.Dr.Recep Akdağ’ a çalışanların genel problemlerini sunduğumuz teklifin 9. maddesinde “il dışı ilaç faturaları” başlıklı problemde çalışanların il dışında muayeneleri sonucu eczaneden ilaç alırken, önce ilaç parasını ödeyerek faturasını alıp bedelini aylar sonra mutemet ödenek varsa parasını ödemesi oysaki il dışına sevk olan arkadaşlarımızın zaten o anda paraya çok ihtiyacı olmaktadır elindeki parayı da ilaca verince zorluklar yaşamaktadırlar, diyerek çözüm önerisinde bulunmuştuk” dedi.
 
 
 BASK Hatay ıl Temsilcisi Metin Yılmaz, konuşmasının sonunda, “ışte çalışmalarımızın meyvelerini yavaş yavaş toplamaya başlıyoruz. Kamu personelinin genel sağlık sigortası kapsamına alınması hakkındaki tebliğ 18 Aralık 2009 Cuma günkü ve 27436 sayılı resmi gazetede yayımlanarak memurların en çok sıkıntısını çektiği konulardan birisi olan “kurumla anlaşmalı eczane” sınırlaması da ortadan kalkmış olacak. Memurlar, 15 Ocak 2010 tarihinden itibaren kurumun anlaşmalı olduğu eczane ile değil, SGK ile anlaşmalı olan Türkiye’ deki tüm eczanelerden ilaç alabilecek diyerek tüm kamu çalışanlarına hayırlı olsun” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.