İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Merkez Hatay oldu…

     Düzey 2 kapsamında kurulmaları karara bağlanan, bölgesel kalkınmayı hızlandırmak ve kaynakların yerinde etkin kullanılmasını sağlamak amacıyla kurulan Kalkınma Ajanslarından Osmaniye ve Kahramanmaraş illerini de kapsayan TR63’ün merkezinin Hatay olması Hatay Sanayici ve ışadamlarını memnun etti.
 
      Hatay Sanayici ve ışadamları Derneğinden konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, “ülkemiz genelinde sayıları 10’dan 26’ya çıkarılan ajanslar kamu, özel kesim ve sivil toplum kuruluşları arasında işbirliği için yasal bir zemin oluşturacaktır. Yaşanmakta olan ekonomik kriz ortamında yapılacak teşviklerle ekonomiyi canlandıracağı kanaatindeyiz.
 
      Her il merkezinde kurulacak “Yatırım Destek Ofisleri” istihdam, üretim ve ihracat artışına önemli katkılar sağlayacağı görüşündeyiz. Hatay Sanayici ve ışadamları Derneği Yönetim Kurulu üyeleri olarak 11 Haziran Perşembe günü Adalet Bakanımız Sayın Sadullah Ergin’e yaptığımız ziyarette dile getirdiğimiz konunun bu kadar kısa sürede sonuçlanması ve Sayın Ergin’in konuya verdiği önemden dolayı kendilerine teşekkür ediyor, kurulacak kalkınma ajansının ilimize ve ülkemize yararlı olmasını temenni ediyoruz” denildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.