İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

MHP Açılıma Öfkeli…

MHP Hatay ıl Başkanı şefik çirkin, Başbakan Erdoğan ve AK Parti’nin açılım sevdasından vazgeçmesi gerektiğini savundu.
 
çirkin, Mado Evi’nde Merkez ılçe teşkilatı tarafından düzenlenen geleneksel iftar yemeğinde Kürt açılımı ile ilgili görüşlerini bildirdi. MHP olarak bu açılım sevdasını kardeşlik projesi adı altında sunmalarından rahatsız olduklarını belirten çirkin, şöyle konuştu: Polisimize, askerimize, öğretmenimize, imamımıza, memurumuza ve vatandaşlarımıza kurşun sıkan hain, adi zihniyetle kardeş olmak zorunda değiliz. Kardeş olmamızı da bize kimse bizlere dayatamaz. AK Parti hükümeti bu projeyi kardeşlik projesi olarak sunmaktan vazgeçmeli. Bizim Kürt açılımı ile ilgili kırmızı çizgilerimiz bellidir. Başbakan, ABD’ye olan borcunu, bu şekilde ödeyemez. Kardeşlerimize kurşun atanlarla hiçbir zaman kardeş olamayız” dedi.
 
şehit ailelerine baskı yapılıyor…
 
Başbakan ve Cumhurbaşkanının şehit aileleriyle görüşmesini de değerlendiren çirkin, “Bu görüşmeleri, etik dışı. şehit ailelerine gayri ahlaki bir şekilde psikolojik ve manevi baskılar yapılıyor. Türkiye bu kadar ucuz kurulmadı. AK Parti net olmalıdır ve ağzındaki baklayı çıkarmalıdır. Türkiye’de hangi lisanda konuşurlarsa konuşsunlar kimse ile bir sorun yok. Askerimize kurşun sıkanlarla, bayrağımıza, vatanımıza helal getiren, kardeşlerimizi katleden hainlerle hiçbir zaman hiçbir açılımda kardeş olmayacağız. Bizim tavrımız bu kadar net ve açık” şeklinde konuştu.
 
çirkin konuşmasının sonunda ise “Genel Kurmay Başkanının terör örgütüne yönelik yaptığı ‘teslim olun’ çağrılarını nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna ise, “sonuna kadar destekliyorum. Türk milleti affedicidir, Türk adaletine güvensinler ve gelsinler teslim olsunlar” dedi. MHP Hatay Milletvekili ızzettin Yılmaz, ıl Başkanı A.şefik çirkin, Merkez ılçe Başkanı Fedai Yücedal, Kırıkhan Belediye Başkanı Murat Sakman, Yayladağı Belediye Başkanı M. Kemal Dağıstanlı, Ovakent Belediye Başkanı Abdulşükür Mert, Karaköse Belediye Başkanı ısmail Ergüt, Kadın Kolları Başkanı Dilaver Eryılmaz, AGC Yönetim kurulu üyesi Zafer Sarı katıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.