İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

MHP’den kürt açılımına tepki…

MHP ılçe Başkanı Sayın Yücedal Kürt Açılımı ile ilgili düşüncelerini bir basın açıklamasıyla dile getirdi:
 
Son günlerde adına “Kürt Açılımı” denilen ucube bir kavram, memleketin en önemli gündemi haline gelmiştir. ıçinin ne ile dolu olduğundan habersiz bir Bakan, işini gücünü bırakmış, kapı kapı dolaşıp görevini layıkıyla yerine getirme telaşında. Ne günlere kaldık Yarabbi!…. 
 
“Analar ağlamasın” sihirli sözcükleriyle gözyaşına boğulanlar!.. Sanki şehit Anası, analar ağlasın diye oğlunu askere gönderdi. Hiç kimse kendini kandırmasın: Bu bir ABD Projesidir. Bir anlamda “Büyük Ortadoğu Projesi”nin devamıdır. Okyanus ötesinden sözde terörü bitirmek bahanesiyle Irak’ı işgal edenler, kendileri değil midir? Demokrasi getireceğim diyerek, Irak’ı şu anda üç parçaya bölmediler mi? “Kürt Açılımı” denilen şey, Büyük Ortadoğu Projesi için, Irak’ta silahla yapılanın, Türkiye’de siyasi yöntemlerle gerçekleştirilmesidir. Bu süreçte en büyük yük ve sorumluluk, AKP içerisinde aktif siyaset yapanların omuzlarında. ıçinin ne olduğu konusunda hiçbir fikri olmayanlar, bu açılımı savunmak ikileminde gidip gelmektedirler. Eminiz ki; kendileri de bu durumdan vicdanen çok rahatsızdırlar. Hele halisane duygularla AKP’ye oy veren vatandaşlar; Cennet vatanın bölünmez bütünlüğü konusunda hassasiyet sahibidirler. Burada en zor görev ve sorumluluk size düşmektedir.
 
Mübarek şehitlerimizle teröristin bir tutulduğu, şehit analarıyla teröristin anasının aynı kefeye konduğu, 25 yıl Devlete kurşun sıkanların ödüllendirildiği, Vatanın ve milletin adım adım çözülerek, bölünmeye çalışıldığı, Böyle bir yönetimi ve iktidarı hayal ederek mi,? önce “Müslüman adam” diyerek yüzde 34, daha sonra “Dindar Cumhurbaşkanı” diyerek yüzde 47 oy verdiniz? Karar sizin…

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.