İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Milletçe kararlı olmalıyız..

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Cumhuriyet, Büyük Atatürk’ün en büyük eseri olduğunu vurguladı.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, Milli Mücadele sonucu cumhuriyetin kazanıldığını kaydeden Vali Lekesiz, görüşlerini şöyle dile getirdi:“Büyük önder Atatürk’ün ‘En Büyük Eserimdir’ diyerek Türk Milleti’ne emanet ettiği Cumhuriyetimizin 87. yıldönümünü milletçe büyük bir coşkuyla kutlamanın gururu ve mutluluğu içindeyiz.
 
Türk Milleti’nin, tüm zorluklara ve imkânsızlıklara rağmen milli birlik ve beraberlik içinde kazandığı milli mücadelemiz, tüm dünya devletlerine örnek teşkil etmiştir. Bundan çok daha büyük kıvanç ise, milli mücadele sonunda kurulan Cumhuriyet’tir.
 
Büyük önder Atatürk’ün, ‘Yaptığımız ve yapmakta olduğumuz inkılâpların amacı, Türkiye Cumhuriyeti halkını tamamen çağdaş ve bütün anlam ve biçimi ile uygar bir toplum haline ulaştırmaktır’ sözü, hedefimizin çerçevesini belirlemiştir. Cumhuriyetle birlikte ülkemizin geldiği seviye bizlere daha fazla şevk ve çalışma azmi vermeli, dünya ile rekabet gücümüzü her alanda daha da geliştirmeye milletçe kararlı olmalıyız.
 
Cumhuriyetimizi, dünya standartlarında bir demokrasiyle destekleyerek, bölgesinde ve dünyada bugün olduğundan daha güçlü bir aktör olması için birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağımıza olan inancım tamdır.
 
Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Türk Milletinin bağımsızlığı uğruna canlarını vermiş aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Bu vesileyle, Sevgili Hataylı hemşehrilerimizin Cumhuriyet Bayramını içtenlikle kutluyor, sevgi ve saygı ile selamlıyorum’.
 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir