İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Milli Eğitim Müdürlüğü’ne uyarı…

Aynı mahallede ikamet eden öğrenciler farklı okullarda öğrenim görmek zorunda kalacak. Kayıt bölgelerine göre sınıflandırılan öğrenciler bu konuda ciddi bir karmaşa yaşandığını söylediler. Aynı sokakta ikamet ettikleri halde farklı okullara kayıtları yapılan öğrencilerin velileri tepkili. Yasaya göre öğrencilerin kendilerine en yakın olan okullarda kayıt yaptırmaları ön görülürken, yaşanan karmaşa nedeniyle bunun çoğu kere mümkün olmadığı ileri sürüldü.
 
OFLAZOğLU: KAPI KOMşULAR AYRI OKULLARA…
 
Kayıt karmaşasının en çok yaşandığı yerleşim birimleri arasında yer alan çekmece Beldesi Pınarbaşı Mahallesi Muhtarı Süleyman Oflazoğlu, kendi mahallesinde kapı komşusu olan öğrencilerin bile ayrı okullara kayıt yaptırmak zorunda kaldıklarını söyledi. Bu soruna ıl Milli Eğitim Müdürlüğünün çare bulmasını isteyen Muhtar Oflazoğlu, “Geçtiğimiz yıllarda okul müdürleri ile mahalle muhtarları bir araya gelerek kayıt bölgelerini belirliyordu. Böylelikle hiçbir karmaşa yaşanmıyordu. Ancak bu yıl böyle olmadı.
 
KAYITLARDA KARMAşA YAşANIYOR…
 
ıl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün tespit ettiği listelere göre kayıtlar yapılıyor. Bu durum ciddi bir karmaşaya neden oluyor. Aynı mahallede, aynı sokakta hatta kapı komşu iki ayrı öğrenci farklı okullara gönderiliyor. En yakın okula kayıt ilkesi karmaşa nedeniyle istemeyerekte olsa ihlal ediliyor” dedi. Bu konuda ıl Milli Eğitim Müdürlüğünün yeni bir düzenlemeye gitmesini isteyen Süleyman Oflazoğlu, ıl Milli Eğitim Müdürü şenol Genç’in duyarlılığını istediklerini belirtti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.