İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Minnetle anılacaklardır…

ADD Hatay şube Başkanı Yard. Doç. Dr. Kezban Kuran yazılı olarak yaptığı basın açıklamasında ;
“Tokat’ ta 7 askerimizin şehit edilmesi ve 3 askerimizin yaralanmasına yol açan terör eylemini ve bu eylemi yapan eli kanlı terör örgütünü şiddetle kınıyoruz. Bu saldırı 12 yıl önce 1997 yılında aynı mevkide dört askerin şehit olmasına yol açan hain saldırıyı bir kez daha hafızalarda canlandırdı. Saldırının sorumlusu ise tek bir terör örgütü değildi. Bir dönem Tokat, Sivas, Ordu ve Giresun arasındaki kırsal kesimde çeşitli eylemlerde bulunan DHKP/C ve TKP-ML TıKKO örgütleri ile PKK’ lı teröristlerin birlikte hareket ederek saldırıyı düzenledikleri, yakalanan teröristlerin ifadeleri ve ele geçirilen dokümanlarla belgelendi.
 
Daha önceleri ve bu hain saldırıları düzenleyenlerin ne yaparlarsa yapsınlar, Ulusal bütünlüğümüze yönelen ve ulusumuzu bölmeye çalışan anlayışlarının ve eylemlerinin asla başarıya ulaşamayacağını, bu ülkenin toprağıyla ve ulusuyla bölünmez bir bütün olduğunu çok iyi anlamaları gerekmektedir. ülkeyi kan gölüne çevirmeye çalışanlar, yaptıkları eylemlerle bu halkı korkutup sindirmeye çalışanlar asla başarılı olamayacaklarını iyi bilmeliler.
 
Türk Milleti’ nin ve şehit yakınlarının başı sağ olsun. Vatan uğruna canlarını hiçe sayan ve bu uğurda şehit olan kahraman askerlerimizi minnetle anıyoruz. Onlar ulusumuzun gönlünde sonsuza kadar yaşayacak ve minnetle anılacaklardır.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir