İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

MKÜ’ de Aferez Ünitesi…

Mustafa Kemal üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesindeki aferez (kan temizleme) ünitesinin hizmete açılmasından dolayı hasta yakını Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. şerefettin Canda’ ya teşekkür etti.     
Rektör Canda’ ya teşekkür eden anne Selva Zaburoğlu “ 9 yaşındaki oğlum ısmail, orak hücreli anemi hastası. Oğlumun tedavisi için sürekli il dışına gitmek zorun kalıyorduk. Araştırma hastanesinde aferez ünitesinin kurulucağını duydum ve oğlumun tedavisi için iki aydır Adana’ ya gitmedim.  çok şükür artık tedavimiz burada devam edecek. Bizlere bu hizmeti sunduğunuz için sizlere sonsuz minnet ve şükranlarımı sunarım.”dedi.
 
 Konuyla ilgili açıklama yapan Rektör Canda “Orak hücreli anemi hastalığı genellikle Ortadoğu bölgesine has bir hastalıktır yurdumuzda ise Mersin, Adana ve Hatay bölgesinde yoğun olarak rastlanmaktadır. Türkiye’de sadece iki ilimizde aferez ünitesi bulunmaktadır. üçüncü ise hastanemizde hizmete girdi. Bundan böyle hastalarımız il dışında tedavi görmek zorunda kalmayacak. Hasta ve hasta yakınlarımızla birlikte bu üniteyi bölgemize kazandırmanın gurunu ve sevincini hep birlikte yaşıyoruz.” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir