İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

MKÜ’ de Deniz ışletmeciliği…

Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. şerefettin Canda,  ıMEAK Deniz Ticaret Odası ıskenderun şubesi Başkanı Bülent Kavsak ve Yönetim Kurulu üyelerini makamında ziyaret etti.Ziyarete Mühendislik Fakültesi Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ertuğrul Baltacıoğlu, Pirinçlik Meslek Yüksekokulu Müdürü Ayşe Bahar Yılmaz  da katıldı.
 
ıMEAK Deniz Ticaret Odası ıskenderun şubesi Başkanı Bülent Kavsak, ziyaret esnasındaki konuşmasında “ Mustafa Kemal üniversitesi’ nin hızla büyümesi bizleri çok mutlu ediyor. Hatay Prof. Dr. M. şerefettin Canda  gibi çalışkan, üretken bir rektör görmedi. Rektör Canda’ nın başarılı çalışmaları ve Hatay’ a katkısı tartışılmaz.” dedi.
 
Ziyaret amaçlarının 2008-2009 eğitime başlayan Pirinçlik Meslek Yüksekokulu’nun alt yapısının, laboratuarlarının, dersliklerinin genişletilerek iki yıllık meslek hizmet okulunu dört yıllık yüksekokula dönüştürülerek Mustafa Kemal üniversitesi Deniz ışletmeciliği Yüksekokulu kurulması olduğunu belirten Rektör Canda, “Deniz ışletmeciliği Yüksek Okulunun kurabilmek için Meclis Başkanı Farabi Cihan Bozcuk, ıskenderun Deniz Ticaret Odası Başkanı Bülent Kavsak ve Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte görüşmeler yapıyoruz.”
 
 
Deniz ışletmeciliği Yüksekokulunun açılması ile Denizciliğimizin gereksinim duyduğu alanlarda nitelikli insanlar yetiştirerek bölge istihdamına katkı sağlayacağız.Avrupa üniversite Reformu’nun prensiplerini dikkate alarak Avrupa standartlarında bir üniversite olmak zorundayız.”
 
 
özellikle mesleki kuruluşlar ve sosyal kuruluşların vereceği desteklerle her türlü sorunun aşılarak daha emin adımlar atılacağını belirten Rektör Canda, ıskenderun hem ekonomik, hem stratejik anlamda çok önemli özelliklere sahiptir. Başarı için birlik içerisinde hareket etmemiz gerekiyor. Mustafa Kemal üniversitesi ıskenderun’ da iş dünyasının ve sivil toplum örgütlerinin katkıları ve işbirliği ile önemli adımlar atmış durumdadır.  Hedefimiz Mustafa Kemal üniversitesi’ ni sağlık ve tıp alanında, turizm alanında, bilişim teknolojileri alanında Ortadoğu’ nun merkezi yapmaktır.
 
 
Ziyaretin sonunda Türkiye’ de ilk gemi görünümlü Yüksekokul projesi incelendi ve protokol imzalanmak üzere çalışmalar başladı. Rektör Canda ıMEAK Deniz Ticaret Odası ıskenderun şubesi Başkanı Bülent Kavsak’ a plaket ve çiçek sundu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir