İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

MKÜ’ de Gerginlik…

Hatay Mustafa Kemal üniversitesi Tayfur Sökmen Kampüsü’nde iki karşıt gurup arasında yaşanan olay, Antakya’da doğu kökenli üniversite öğrencileri ile karşıt görüşlü bir grup arasında Adliye binası önünde yaşanan gerginlikte sloganlar atıldı.

önceki gün öğlen saatlerinde MKü ıktisadi ve ıdari Bilimler Fakültesi önünde Mehmet Aydoğdu isimli öğrenciyle tartışmaya başlayan karşıt görüşlü bir grup arasında yaşanan arbedede Aydoğdu yanında getirdiği silahını çekmiş, ancak yaşanan boğuşmada silahın yere düşmesi sonucu olası bir facianın önüne geçilmişti.

Olay yerine Jandarmanın gelmesiyle birlikte Mehmet Aydoğdu isimli öğrenci ile isimleri açıklanmayan 2 kişi gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınan öğrencilerin dün Hatay Adliyesi’ne çıkarılacağını duyan üniversite öğrencileri adliye önünde beklemeye başladı. Hatay Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yoğun güvenlik önlemi sayesinde karşıt görüşlü 2 grup Atatürk Caddesi’nde karşılıklı kaldırımlarda bekletildi.Uzun süren bekleyişten sonra Mehmet Aydoğdu isimli üniversite öğrencisinin serbest bırakılması ile sessizlik yerini sloganlara bıraktı.

Arkadaşlarının haksız yere gözaltına alındığını, yaşanan süreci kışkırtma olarak değerlendiren ve kendilerini vatan kurtaran grup olarak tanıtan gençler “Burası Hatay, buradan çıkış yok!” “Apo’nun itleri, bu iş burada bitmedi” sloganları atarak Adliye önünden ayrıldı. Can güvenliklerinin olmadığı gerekçesi ile toplu halde üniversiteye gitmek isteyen doğu kökenli öğrencilerin bu istekleri ise çağrılan 4 ayrı dolmuş ile gerçekleştirildi. Hatay Mustafa Kemal üniversitesi Alahan kampüsüne kadar doğu kökenli öğrenciler polis eskortu eşliğinde götürüldü.
Kampüste olası bir gerginliğin yaşanmaması için Jandarmanın geniş güvenlik önlemleri aldığı öğrenildi

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir