İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

MKÜ’ de Hastalara Kraker Servisi…

Mustafa Kemal üniversitesi’ ne bağlı Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ nde, bir seyyar satıcının poliklinikleri dolaşarak, çaydan, krakere kadar her türlü aperatif yiyecekler satması, hasta yakınlarını şoke etti.

Atayurt Gazetesi’ ne konuya ilişkin çektikleri resimleri gönderen tepkici hasta yakınları, gözlerine inanmadıklarını belirttikleri seyyar satıcının serüvenini şöyle dile getirdiler:‘Türkiye’nin hiçbir yerinde böylesine bir seyyar satıcının bir üniversitenin hastanesinde poliklinikleri dolaşarak, çay, kraker, bisküvi ve benzeri yiyecekler sattığına rastlanamaz. Burası hastane mi, ticareşane mi, gözlerimize inanamadık. Yani böylesine bir başıbozukluk olamaz. Bir defa hastanelere yiyecek sokulmasının yasak olduğunu biliyoruz. Hatta hasta yakınlarının getirdikleri yiyeceklerin hastanelere sokulmadığını da çok iyi biliyoruz. Hasta yakınlarının getirdikleri yemekler alınmazken, üniversitenin Tıp Fakültesi hastanesinde bir seyyar satıcının yiyecek maddesi satmasına nasıl izin verilir?’

 

PARALAR KıMıN CEBıNE GıRıYOR?

Hasta yakınları, gördükleri manzara karşısında şaşkınlıklarını her fırsatta dile getirirken, “Peki bu insanlara kim izin veriyor? Bu insanların kazandıkları para kimin cebine gidiyor? Bir hastanede seyyar satıcı olur mu? Bu nasıl anlayış, bu nasıl bir sağlık kurumu? Yani her elini kolunu sallayan burada istediği gibi satış mı yapar? Bu satıcılar birilerinden izin almamışsa, hastanenin içine girmeleri mümkün değil. Seyyar satıcıların burada satış yapmasına kim veya kimler izin veriyor, bunun mutlaka kamuoyuna açıklanması gerekir’ eleştirisinde bulundular.

 

DOMUZ GRıBıNE YöNELıK öNLEMLER BöYLE Mı ALINIYOR?

Türkiye’yi tehdit eden domuz gribinin salgın olduğu bir ortamda böylesine görüntülerin bir üniversitenin hastanesinde rastlanmasının boyutlarının çok vahim olduğunu açıklamalarında yer veren hasta sahipleri, “Domuz gribine karşı böyle mi önlem alınıyor? Bu hastalık böylesine sağlıksız yiyeceklerden veya korunmasız kişilerden bulaşmıyor mu? Bir üniversitenin Tıp Fakültesi Hastanesi’ ne bu görüntüler yakışıyor mu? Bu görüntülere sebep olan yöneticiler kamuoyuna nasıl kendilerini savunacaklar? Bu hastalığın yayılmasında bu tür etkenlerin çok önemli olduğunu, acaba Tıp Fakültesi’nde çalışan Doktorlar bilmiyorlar mı? Bu hastane mi, dingonun ahırı mı?” şeklinde sert tepkilerde bulundular.

 

REKTöR şOV YAPACAğINA AçIKLIK GETıRSıN

Rektör şerafettin Canda’ nın her fırsatta yerel basında çıkan haberlerinde Araştırma Hastanesinin Ortadoğu’ nun Tıp Merkezi haline geldiğini söylediğini okuduklarına dikkat çeken hasta yakınları, “Sayın Rektör şerafettin Canda, bu görüntüler için ne diyecek? Ortadoğu’ nun sağlık merkezi konumundaki bir hastanede seyyar satıcılar cirit mi atar?

Her fırsatta şov yapan Sayın Rektör Canda’ dan bu görüntülere ilişkin açıklama yapmasını bekliyoruz. Bunu biz kabul edemiyoruz, hiç kimse de kabul edemez. Bir hastanede, hele hele üniversiteye bağlı bir hastanede bu görüntülere Türkiye’nin neresinde rastlanılıyor? Sayın Rektör her fırsatta övündüğü Tıp Fakültesi’ ndeki bu çirkin ve çirkin olduğu da kadar vahim ve insanları ürküten bu tablolar karşısında nasıl bir savunma yapacak, bunu merakla bekliyoruz” ifadesinde bulundular.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir