İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

MKÜ Judo Okulu şampiyon oldu…

1. Hatay MKü Atatürk Dostluk Kupası Judo Turnuvası Antakya’da yapıldı. Rektör Canda’nın 3 yıl önce başlattığı MKü Judo Okulu ilk ürünlerini verdi. MKü judocuları Judo minderinde olağanüstü müsabakalar yaptı.
YEşEREN TOHUMLAR öğrencileri arasında genellikle Mutlu Kültürler üniversitesi (MKü) olarak anılan ve adını ulu önder Mustafa Kemal (ATATüRK) ’ten alan Mustafa Kemal üniversitesi (MKü), yaklaşık 3 yıl sonra ektiği tohumlardan ilk fideleri almaya başladı.“1. Hatay MKü Atatürk Dostluk Kupası Judo Turnuvası” sporcuların, ailelelrin Mustafa Kemal üniversitesi öğretim üyelerinin ve BESYO öğrencilerinin katılım ve coşkusu ile Pazar günü Rektörlük Spor Salonunda yapıldı.Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü M. şerafettin CANDA’nın göreve başladığı 28 Kasım 2006 tarihinden itibaren sporcu kimliği sayesinde ön plana çıkan Judo sporu büyük ilgi gördü.üniversitemizin Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı ve Mücadele Sporları Topluluğunca organize edilen 1. Hatay MKü Atatürk Dostluk Kupası Judo Turnuvasına toplamda 101 sporcu katılırken, takım sıralamasında 1. Mustafa Kemal üniversitesi Kulübü, 2. ıskenderun Güler Koleji Judo Takımı ve 3. ıskenderun ıhtisas Judo Takımı aldı.
101 sporcu ve 17 sıklette dereceye giren sporcularsa şu şekilde sıralanmakta;Erkekler; 25kg, 1.Alparslan ERöN,   2.Mert DANIşMAN,   3.Abdülhamit çıMEN30kg, 1.Fatih SADAY,   2.Hikmet ALTIOK,  3.Ragıp ESMERLı35kg, 1.Hayrullah Settar,  2.Esat  AKSOY,  3.Aden KARAOğLAN40kg, 1.Onur MERCAN,   2.Batuhan SOYER,  3.Nurullah KURşUN45kg, 1.Orhan şERBETçıOğLU, 2. Fevzullah TAHıR,  3.Bünyamin KAYA50kg, 1.Kadir SADAY,  2.Sedat UçARLAR,  3.Kadir KILIç55kg, 1.Yusuf SüREN,  2.Hüseyin DöNMEZ, 3.Fırat ATAMAN60kg, 1.Gökhan şERBETçıOğLU, 2.Abdülrezzak KARAOğLAN, 3.Rıdvan        HATUNOğLU65kg, 1.Arif KANAT,  2.ısmail DAğ70kg, 1.Mehmet TEKBAş,  2.Mahmut TüRKER,  3.Mehmet YILDIZ+70Kg. 1.Kamil DOğRU,  2.Mehmet DANIşMAN, 3.Hüseyin KAPLANBayanlar25kg, 1.Nazlı çEVıK, 2.Melisa SADAY,   3.ırem UYSAL32kg, 1.Duygu SARAç, 2.Fatoş KARAMAN,   3.şeyma DOKUYUCU37kg, 1.Gülnur YAPICI, 2.Rabiya ESMERLı,   3.Ebru BAYIRLI42kg, 1.Nurşah çEVıK, 2.Selma öğRETıR,   3.ıpek SERTEL47kg, 1.Sümeyya çEVıK, 2.Sabahat YEşıL,   3.Esma GöKçE52kg, 1.Merve SöNMEZ, 2.Bircan UçKAN,   3.Senil MISTIKOğLU
Müsabakalar sonrası  Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü M. şerafettin CANDA; bu aşamaya kolay gelinmediğinin, her türlü engele rağmen yola azimle devam edildiğinin ve edileceğinin altını çizerek, üniversite olarak  hedeflerinin Judo Milli Takımına sporcular veren, halk ile bütünleşmiş bir üniversite olduğunu ifade etti.Müsabakalarda dereceye giren sporcular ve antrenörleri Rektör Prof.Dr.M.şerefettin Canda tarafından madalya, sertifika ve çeşitli hediyeler ile ödüllendirilirken, kulüplere de kupalar ve hediyeler takdim edildi. I. Hatay Mustafa Kemal üniversitesi Atatürk ve Dostluk Kupası’nda birinci olan MKü Judo Okulu öğrencileri, antrenörleri Mehmet öne ve ıbrahim Saday’ teşekkür eden Rektör Canda, bundan sonra hedeflerinin üniversitelerarası Judo Müsabakalarında  derece elde etmek ve Ulusal Judo Takımına sporcu vermek olduğunu dile getirdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.