İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

MKÜ Judo Okulu Türkiye şampiyonu…

Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof.Dr. şerafettin Canda’ nın yoğun çalışmalarıyla kurulan Mustafa Kemal üniversitesi Judo ve spor okulu çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
 
Siyah Kuşak 4.dan olan Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof.Dr.şerefettin Canda Judo ve Spor okulu çalışmalarına sık sık  katılarak antrenörler ıbrahim Saday ve Mehmet ön  ile birlikte öğrencileri motive ediyor.
 
 27.09.2009 Pazar günü Ankara’ da yapılan 60–65 yaş grubu Veteran (Emekliler) kategorisinde 73 kg.da müsabakalara katılan Mustafa Kemal üniversitesi judo ve Spor okulu antrenörü Mehmet ön 3.kez Türkiye şampiyonu oldu.Daha önce şen köyde yapılan Aba güreşleri Festivalinde gençlerde 45kg’ da Kadir Saday rakipleriyle mücadelesi sonucunda 3.oldu.
 
 Judo ve spor okulunda yapılan madalya töreninde “Rektör Canda;  dünya sporu olan judo’nun içinde teknik ve fizik eğitimi vardır. Binlerce kez tekrarlanan teknikler refleks hale gelmedikçe kolay uygulanamaz. Judo’ da kaba kuvvete yer yoktur. Judo, eğitimin tamamen felsefesidir. Ruh eğitimini içerir. Judo ustaları, öğrencilerine eğitimin süreci içinde doğruluk, nezaket, sabır, sevgi ve saygı kavramlarını öğretir. Sporcusunun zekâsını geliştirir ve kendi başına hareket etme yeteneğini kazandırır. Böylece kendine güven, nefse hâkimiyet ve konsantre olabilme duyguları gelişir. Bu başarılar Hatay’ ın ve Mustafa Kemal üniversitesi’ nin başarısıdır “ dedi.
Daha sonra başarılı olan öğrencilere madalyalarını taktı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir