İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

MKÜ Ödüle doymuyor…

Mustafa Kemal üniversitesi bir başarıya daha imza attı. “Doğu Akdeniz üniversiteleri Bölgesel ArGe Proje Yarışmasında” mansiyon ödülü aldı.
 
Doğu Akdeniz üniversitelerinin oluşturduğu Bölgesel Proje Pazarı Platformu tarafından düzenlenen “Bölgesel ArGe Proje Yarışması 2009”, bu yıl Mersin üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. 
 
Yarışmaya platformu oluşturan üniversiteler Mustafa Kemal üniversitesi, çağ üniversitesi, çukurova üniversitesi, Gaziantep üniversitesi, Kahramanmaraş Sütçü ımam üniversitesi, Mersin üniversitesi başta olmak üzere TüBıTAK, Adana Sanayi Odası, Gaziantep Sanayi Odası, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası, çukurova Teknokent, Gaziantep Teknopark ve Mersin Teknoloji Geliştirme Bölgesi Technoscope katkı ve destek sundu.
 
  Yarışmaya öğrenci ve akademisyenlerin katıldığı 30 proje sunuldu. Mustafa Kemal üniversitesi 6 proje ile yarışmaya katıldı. Yarışmaya katılan bütün projeler Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Araştırma Geliştirme Genel Müdürü Ziya Karabulut’un da ziyaret ettiği projelerden de davet aldılar. Mustafa Kemal üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik bölümü öğrencilerinden bursiyer Araştırma Görevlisi Ekin Aslan’ ın danışmanlığında
 
 Gülriz Taşkın “Bluetoooşlu Flash Bellek” adlı projesiyle Mehmet Koç ve Sadık Demirel ise “Güneş Takip Sistemi” adlı projeleriyle 1000’ er TL’lik mansiyon ödüllerini kazandılar.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir