İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

MKÜ’de Güvenlikçilere seminer…

MKü açılmadan önce üniversitede görevli güvenlik görevlilerini eğitimden geçirildi. özel Güvenlik Hukuku ve kişi hakları üzerine yapılan eğitim çalışmasına üniversitenin tüm güvenlik görevlileri katıldı.
 
         üniversite ve Emniyet Müdürlüğü’ nün ortaklaşa düzenlediği eğitim çalışmasına ıl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik şube Müdürü Yavuz Bilge Karataş konuşmacı olarak katıldı. üniversite güvenlik Amiri Ali Ak ve Güvenlik şefi öcal Durmaz  da toplantıda hazır bulundular.
 
        Güvenlik şube Müdürü Yavuz Bilge Karataş yaptığı konuşmada özel güvenlik görevlilerinin yasal konumu hakkında ayrıntılı bilgi verdi. 5188 sayılı özel Güvenlik yasasını ayrıntılı olarak anlatarak, görevlerini yaparken yasanın verdiği yetkileri aşmamalarını özellikle belirtti, Güvenlik şube Müdürü Karataş;
 
“Yasaları insanlar uygular. Yasalar ne kadar mükemmel olursa olsun kötü bir uygulayıcının elinde olumsuz sonuçlar çıkar. Biz, güvenlik çalışanları yasaları olabildiğince doğru ve yerinde uygulamak zorundayız. Sizlerden, görev yaparken yasalara uygun davranmanızı istiyorum.
 
öğrencinin kimliğini sorarken, şüphelendiğiniz kişilerin üzerini ararken, nezaketi elden bırakmamalısınız. Ayrıca, günlük yaşamınızda ve görev alanımızda ınsan Halklarına dikkat etmek zorundayız. Güvenlik insanların en temel haklarından biridir” dedi.
 
         Eğitim çalışmasının son bölümünde üniversite Güvenlik Amiri Ali Ak ve Güvenlik şefi öcal Durmaz gözetiminde uygulamalı kimlik kontrolü ve kimlik sorma eğitimi yapıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.