İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

MKÜ’de resim sergisi…

Mustafa Kemal üniversitesi Eğitim Fakültesi 3. sınıf öğrencileri yıl boyu yaptıkları resim çalışmalarını sergiledi.

öğretim Görevlisi Abdurrahman Eren danışmanlığında düzenlenen serginin açılışını, Rektör Prof. Dr. M. şerafettin Canda yaptı.

Rektör Canda sergi açılışında yaptığı konuşmada: “Sanat insanın gelişmesinde önemlidir. Bu nedenle sanatsal aktiviteleri destekliyoruz.” dedi.

Eğitim Fakültesi öğrencileri tarafından yapılan serginin temasını, ağırlıklı olarak eski Antakya evleri ve sokakları oluşturuyor. Rektör Canda açılışta yaptığı konuşmada öğrenci aktivitelerini desteklediklerini, Eğitim Fakültesi öğrencilerinin açtıkları sergiyi açmaktan onur duyduğunu belirterek: “öğrencilerimizin hazırladığı sergiyi 3. defa açmaktan onur duyuyorum. Bu sergi eski Antakya evlerini, sokaklarını ve kültürünü ele almış. Hatay’ın kültürel birikimi yalnızca Antakya ile sınırlı değil. Amik Ovası’nda Hitit uygarlığının kalıntıları olan dört yüz civarında höyük vardır. Bu höyüklerde yaşayan insanların kültürleri sanatsal çalışmalar içine alınmalıdır. Kültürel zenginliğimizi ancak böyle zenginleştirebiliriz. önümüzdeki dönemde bu tür çalışmalara ağırlık verilmelidir.” dedi.

Serginin açılış töreninden sonra katılımcı öğrenciler yaptıkları resimler hakkında konuklara bilgi verdi

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir