İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mobilyacılık teşvik kapsamına alınıyor…

Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı A. Kadir Teksöz Antakya ekonomisinin lokomotifi konumunda olan mobilyacılık mesleğinin teşvik kapsamına alınmasıyla ilgili yeni bir açıklama yaptı. Teksöz açıklamasında Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in daha önce mobilyacılık mesleğinin teşvik kapsamına alınmasıyla ilgili konunun geçtiğimiz hafta başında Bakanlar Kurulunda görüşüleceği sözünü verdiğini anımsattı ancak planlandığı gibi konun hafta başında görüşülemediğini söyledi.
 
Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in geçtiğimiz Cuma günü ziyaret edilerek esnaf ve sanatkârların sorunlarının masaya yatırıldığını hatırlatan Teksöz, Ergin’in mobilyacılık mesleğinin teşvik kapsamına alınmasıyla ilgili Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’den söz aldığını hatırlattı.
 
Teksöz’ün konuya ilişkin açıklaması şöyle: “Saygıdeğer Esnaf ve Sanatkâr Kardeşlerim, Ağabeylerim Hatay Esnaf ve Sanatkârı ile el emeği göz nuru sanatlarıyla Turizm ile çok büyük tarihi eserleriyle dünyanın cenneti incisi Hatay’ ı hep birlikte her yerde her zaman çok iyi tanıtmamız ve anlatmamız gerekmektedir.
 
Kuruluşlarıyla Esnafıyla el birliği içerisinde çok güzel ve refah günler havaalanımızın da büyük katkılarıyla kısa sürede semeresini verecektir. ımkânlarımız ölçüsünde yatırımlarımızı işimize kaydırmamız gerekmektedir. 03.07.2009 Cuma günü Saat:15.30 ‘ da Adalet Bakanımız Sayın Sadullah Ergin Antakya Ticaret Odası Başkanı Sayın Hikmet çinçin, K.O.L Odası Başkanı Sayın Mahmut Kersioğlu ile birlikte ziyaret edilerek esnaf ve Sanatkârlarımızın sorunları masaya yatırılmış başta Mobilyacılık mesleğimizin Teşvik kapsamına alınması rica edilmiştir.
 
Adalet Bakanımız Sayın Sadullah Ergin konuşmasında hafta başındaki Bakanlar Kurulu toplantısında Teşvik konusunun görüşülmediği fakat Sanayi ve Ticaret Bakanı Sayın Nihat Ergün’den söz aldığını Allahın izni ile ilk Bakanlar Kurulu toplantısında bu konun çözüme kavuşacağını gerek bu konu ile ilgili gerekse Esnaf ve Sanatkârlarımızın bütün sorunlarıyla yakından ilgilendiğini belirtmişlerdir.
 
24 saat bizlere kapılarını açan Esnaf ve Sanatkârlarımızın sorunlarını taşıdığımızda anında ilgili Bakanlıklarla görüşerek çözümü konusunda yardımcı olan Bakanımız Sayın Sadullah Ergin’e Esnaf ve Sanatkârlarımız adına sonsuz teşekkürlerimizi arz ederiz. Ayrıca, Adalet Bakanımız Sadullah Ergin aracılığıyla Başbakanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan dokuz veya onuncu ayda Küçük Sanayi Sitemizde yapılacak tapu dağıtım törenine davet edilmiştir. Başbakanımızın Hatay’a gelmesi hepimizi onurlandıracaktır” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir