İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mücadeleye Devam

ışçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bayram Yurtçiçek: “Terör Kampları Kapatılana Kadar Mücadeleye Devam Edeceğiz”
 
 
 
Antakya Ulus Meydanında basın açıklaması yapan ışçi Partisi Genel Başka yardımcısı Bayram Yurtçiçek, yaklaşık bir hafta önce başlattıkları “Terör Kampları Kapatılsın, Teröristler Sınır Dışı Edilsin” başlıklı imza kampanyasının sona erdiğini ifade etti.
 
 
 
Yurtçiçek açıklamasında, “Bu imza kampanyamızın ne kadar haklı ve yerinde olduğunu Gaziantep’te yaşanan terör olayı göstermiştir. ımza kampanyası sürecinde 30 bin’i aşkın yurttaşımız kampların kapatılması için imza vermiştir.
 
 
 
 Bu imzalar en kısa sürede Ankara’ya, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına teslim edilecektir. Hatay halkının iradesinin Meclis’te yankılanması için var gücümüzle çabalayacağız. Sizlerin isteklerinin takipçisi olacağız.” dedi.
 
 
“Zabıta Müdürü ile yasalar önünde hesaplaşacağız”
 
 
 
Başlattıkları ımza Kampanyasında gerekli tüm yasal işlemler yerine getirdiklerini belirten Yurtçiçek, “önceki gün Antakya Belediyesi zabıta ekiplerin kanunsuz bir biçimde imza masamızı kaldırmaya çalışmıştır. Antakya Emniyeti de, masaların kaldırılmasına engel olmak isteyen arkadaşlarımızı gözaltına almıştır.
 
 
 
 Bu tutumu kınıyoruz. Belediye Başkamızın il dışında olmasından dolayı kendisine ulaşılamamış ve zabıta müdürünün bu yasa dışı eylemini iletememiştik.
 
 
 
 Antakya halkının büyük çoğunluğu kardeş Suriye halkına karşı yürütülen savaşa ve terör kamplarına karşıyken, zabıta ekiplerinin bu kanunsuz uygulamasını tanımıyor ve kabul etmiyoruz. Gerekli tüm yasal işlemlerimizi yerine getirerek yaptığımız eylemimizi engellemeye çalışan Zabıta Müdürü ile yasalar önünde hesaplaşacağız. Halkımızın yoğun tepkileri ve desteği bize güç vermiştir.
 
 
 
 Ancak bugün Sayın Belediye Başkanı ile yaptığımız görüşmeler olumlu geçmiş ve imza masasını yasaklama tutumundan vazgeçilmiştir.” dedi.
 
 
 
Türkiye hızla bir kaosa sürükleniyor…
 
 
 
ışçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bayram Yurtçiçek, Türkiye’nin etnik ve dinsel bölünme tehlikesiyle yüz yüze getirildiğini ifade ederek ülkemizin hızla bir kaosa sürüklendiğini iddia etti..
 
 
Hatay’ın, bu anlamda önemli bir noktada olduğunu dile getiren Yurtçiçek açıklamasının devamında şu görüşlere yer verdi;
 
 
 
“Uluslararası ajanlar, paralı askerler, El-Kaide militanları ve Suriyeli teröristler Hatayımızı üs olarak seçmişlerdir. 
 
 
 
Artık Antakya sokakları, eskisi gibi huzurla dolaşılan sokaklar değil. Hatay, adeta Emperyalistlerin ve onların uşaklarının silah deposuna çevrilmiştir.
 
 
 
Fakat, biz daha güçlüyüz. Onlar, Hataylılar’ın gücünü hesap edemiyorlar. Burada Alevi-Sünni ayrımı yok! Burada Hataylılar ve paralı askerler ayrımı var. ımza kampanyası boyunca gördük ki her inançtan yurttaş Reyhanlı ve Yayladağı’ndaki terör kamplarının kapatılmasını ve eli silahlı teröristlerin sınır dışı edilmesini istiyor.
 
 
 
 Hatay’da huzur bırakmayan, asayiş olaylarını artıran, dahası Türkiye’nin birliğini, bütünlüğünü dinamitleyen bu fesat yuvaları kapatılana kadar mücadelemiz devam edecek.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir